Lebron james
Dvojmetrový LeBron James Foto: SITA/AP Miami Herald

MIAMI 31. mája (WEBNOVINY) – Aj v druhom finálovom stretnutí Východnej konferencie zámorskej basketbalovej NBA 2011/2012 triumfovali hráči Miami Heat, ktorí zdolali Boston Celtics 115:111 po predĺžení.

Veľkú zásluhu na tom má LeBron James, autora 34 bodov a 10 doskokov. Bostonu nestačilo ani vynikajúcich 44 bodov a 10 asistencií Rajona Ronda.

„Bol to jeden z najlepších zápasov, akých súčasťou som doteraz bol – bez ohľadu na výsledok,“ vravel 33-ročný defenzívny špecialista Miami Shane Battier.

Po stretnutí všetci ospevovali Rondov výkon. „Potvrdil, že je jedným z najlepších rozohrávačov v súťaži,“ uznal Chalmers. Líder Celtics, ktorý v stretnutí vôbec nestriedal, však bol sklamaný. „To je jednoduché. Prehrali sme,“ prezradil.

Hostia neboli spokojní s nepomerom trestných hodov. Zatiaľ čo domáci ich mali 47, Celtics len 29. „Je to tak, ako to je. LeBron hádzal 24 šestiek a celý náš tím 29. No to nás nesmie rozhádzať. Rýchlo to zo seba strasieme a ideme ďalej,“ naznačil tréner Bostonu Doc Rivers.

Tretí duel série je na programe v piatok v Bostone.

Východná konferencia – 3. kolo play-off (finále) – 2. zápas:

Miami Heat – Boston Celtics 115:111 po predĺžení (18:24, 28:29, 35:22, 18:24 – 16:12) – stav série 2:0

Najviac bodov: LeBron James 34 (10 doskokov) – Rondo 44 (10 asistencií)