LeBron James
LeBron James sa postaral o víťazstvo basketbalistov Miami proti Clevelandu. Foto: SITA/AP

CLEVELAND 19. marca (WEBNOVINY) – LeBron James sa postaral 43 bodmi, dvoma dôležitými blokmi a najmä šiestimi úspešnými trestnými hodmi v záverečnej dvojminútovke o víťazstvo basketbalistov Miami 100:96 na palubovke Clevelandu, v ktorom pôsobil v úvode kariéry v NBA.

Dvadsiatimi piatimi bodmi v prvej štvrtine utvoril nový rekord clevelandskej Quicken Loans Areny. „Už keď sme sa rozcvičovali, mal som pocit, že sa dnes zastavím na 50 či 60 bodoch. Strely padali do koša jedna radosť a podarilo sa mi to preniesť aj do zápasu,“ pochvaľoval si muž zápasu.

Heat z ostatných ôsmich stretnutí vyhrali len tretie. V ich zostave chýbal pre problémy s kolenami Dwyane Wade. Domáci Cavaliers boli zasa citeľne oslabení o Kyrieho Irvinga a nenastúpil ani Luol Deng.

Z premiérového dvojciferného zásahu v troch štatistikách v zápase NBA sa tešil aj Isaiah Thomas zo Sacramenta (24 bodov, 11 doskokov a 10 asistencií). Portland musel 22 bodmi v nadstavenej päťminútovke utvoriť nový klubový rekord, aby zdolal najslabší tím celej súťaže.

Sumár utorkových stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:
Cleveland – Miami 96:100 (25:37, 29:22, 25:20, 17:21)

Najviac bodov: Jack 22, Waiters 17 (11 asistencií), Varejao 16 (11 doskokov) – L. James 43, Bosh 21, R. Allen 14

Atlanta – Toronto 118:113 po predĺžení (17:26, 32:23, 31:29, 26:28 – 12:7)

Najviac bodov: J. Teague 34, Millsap 19 (13 doskokov, 10 asistencií), Korver 16 – DeRozan 29 (10 doskokov), Lowry 20, Valančiunas 16

Portland – Milwaukee 120:115 po predĺžení (26:29, 26:18, 23:25, 23:26 – 22:17)

Najviac bodov: Matthews 26, Mo Williams 23, Batum 21 – Knight 24, Sessions 23, Middleton 18

Sacramento – Washington 117:111 po predĺžení (30:19, 17:27, 23:27, 30:27 – 17:11)

Najviac bodov: Gay, Cousins (14 doskokov) a I. Thomas (11 doskokov, 10 asistencií) po 24 – Gortat (14 doskokov) a Beal po 19, Gooden 18

Golden State – Orlando 103:89 (30:27, 27:20, 30:19, 16:23)

Najviac bodov: Curry 23, D. Lee (10 doskokov) a K. Thompson po 20 – Vučevič 15, T. Harris 14, Harkless 12