Paula Georgea (24) z Indiany fauluje Klay Thompson z Golden State. Foto: SITA/AP

HOUSTON 5. marca (WEBNOVINY) – Basketbalistom Houstonu sa podarilo v utorkovom stretnutí zámorskej NBA ubrániť LeBrona Jamesa z Miami a deň po jeho 61-bodovom koncerte proti Charlotte mu povolili 22 bodov. Aj vďaka obrane najväčšej hviezdy súčasného basketbalu sa Rockets tešili z výhry 106:103.

Dwight Howard sa na nej podieľal 22 bodmi a 16 doskokmi, James Harden pridal 21 bodov. James sa po zápase so Charlotte cítil unavený, v prvom polčase v Houstone dal 19 bodov, v prvej polovici poslednej štvrtiny sedel iba na lavičke a oddychoval.

Len štvrtú domácu prehru v sezóne si pripísala Indiana, keď o výhre Golden State 98:96 rozhodol 0,6 sekundy pred klaksónom Klay Thompson. Warriors v zápase dlho viedli, necelých sedem minút pred koncom ešte 92:79.

Russell Westbrook dosiahol za 21 minút triple-double za 13 bodov, 10 doskokov a 14 asistencií a pomohol Oklahome k výhre nad Philadelphiou 125:92. Od tretej štvrtiny sa však už na palubovke neobjavil.

K výhre pomohol 42 bodmi Kevin Durant. Los Angeles Clippers sa tešili z piateho víťazstva v rade, keď zdolali Phoenix 104:96.