Lionel messi

MADRID 30. októbra (WEBNOVINY) – Futbalová Barcelona v sobotu opäť úradovala.

Lionel Messi dosiahol hetrik, Víctor Valdés si opäť udržal čisté konto a Mallorca sa z Nou Campu porúčala s debaklom 0:5.

Valdés nedostal gól už 787 minút a sériu bez inkasovaného gólu vo všetkých súťažiach predĺžil už na osem zápasov.

O všetkom rozhodol Messi. V španielskych médiách sa pred zápasom špekulovalo, či 24-ročný argentínsky útočný klenot nie je v kríze, keď už v troch zápasoch nerozvlnil sieť.

A Messi dal rýchlu odpoveď. Len 18 minút mu trvalo, kým strelil v prvom polčase tri góly a prakticky rozhodol o troch bodoch pre favorita. ,,Bolo to šialené počuť a čítať, že po troch zápasoch bez gólu som v kríze. Keď nedám gól, ale zvíťazíme, vôbec mi to neprekáža. Dôležitejšie ako moje góly sú víťazstvá nášho mužstva,“ vysvetlil Messi v španielskej televízii.

Barcelona v sobotu bez problémov dokráčala k vysokému víťazstvu aj s viacerými hráčmi z lavičky. V základnej zostave chýbali majstri sveta Xavi, Iniesta, Puyol aj Piqué.

Svoj prvý gól v drese prvého tímu FCB strelil Isaac Cuenca. V základnej zostave v ligovom súboji na Nou Campe debutoval. Dvadsaťročný krídelník z neďalekej Tarragony bol doteraz oporou rezervného tímu Kataláncov.

,,Gratulujem mu k prvému gólu. Je to talentovaný hráč, ktorý vie s loptou parádne veci,“ pochválil svojho zverenca tréner Pep Guardiola.

Katalánsky veľkoklub sa najbližšie už v utorok predstaví v Prahe, kde bude jeho súperom český majster Viktoria Plzeň v súboji H-skupiny Ligy majstrov. Prvý zápas sa v Barcelone skončil víťazstvom domácich 2:0.

szólj hozzá: Bar 5-0 Mal

Real Madrid je po sobote opäť na čele najvyššej futbalovej súťaže v Španielsku. Zverenci Joseho Mourinha zvíťazili na trávniku San Sebastianu 1:0. Už v 9. min rozhodol o konečnej podobe výsledku Argentínčan v službách Realu Gonzalo Higuaín.

Bol to jeho desiaty gól sezóny, ale v tabuľke kanonierov je pred ním jeho krajan Lionel Messi. V nedeľu je v španielskej najvyššej súťaži ďalších päť zápasov. Ak dosiaľ nezdolaní futbalisti Levante zvíťazia v Pamplone nad Osasunou, dostanú sa na čelo tabuľky.