Lionel messi

BARRANQUILLA 16. novembra (WEBNOVINY) – Dvojnásobný majster sveta vo futbale Argentína zvíťazil v utorňajšom zápase kvalifikácie o postup na svetový šampionát 2014 do Brazílie nad Kolumbiou tesne 2:1.

O góly „Albicelstes“ sa postarali kanonieri Lionel Messi a Sergio Agüero. Argentínčania sa v tabuľke juhoamerickej časti kvalifikácie posunuli na druhé miesto za vedúcich Uruguajčanov.

Útočník FC Barcelona Messi tradične čelí kritike za to, že v reprezentácii nepodáva také skvelé výkony, akými sa prezentuje na klubovej úrovni.

Aj preto pred zápasom proti Kolumbii apeloval na svojich spoluhráčov z národného výberu, aby k stretnutiu pristúpili maximálne zodpovedne. Kolumbijčania sa však ujali vedenia, keď tesne pred polčasovou prestávkou skóroval Dorlan Pabón. V druhom dejstve sa strelecky presadili spomenutí argentínski kanonieri a postarali sa o triumf favorita.