Steven Gerrard
Rozhodujúci gól v nedeľňajšom zápase Premier League medzi Liverpoolom a Tottenhamom strelil Steven Gerrard. Foto: SITA/AP

LONDÝN 10. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v nedeľňajšom zápase 29. kola najvyššej anglickej súťaže nad hráčmi Tottenhamu Hotspur 3:2, čím ukončili 12-zápasovú šnúru Londýnčanov bez prehry.

Vedenia sa ujali domáci v 21. min gólom uruguajského kanoniera Luisa Suáreza, pre ktorého to bol už 22. ligový presný zásah v tejto sezóne, no ešte pred polčasovou prestávkou vyrovnal hlavičkou obranca Jan Vertonghen po centri Garetha Balea.

Po zmene strán priklonil misky váh na stranu „kohútov“ opäť belgický obranca Vertonghen, keď sa najlepšie zorientoval v zmätku v šestnástke domácich.

Liverpool však nezložil zbrane a snažil sa zápas otočiť. K obratu zavelil Stewart Downing, ktorý využil zlé vybehnutie brankára Huga Llorisa. Víťazný gól strelil kapitán „The Reds“ Steven Gerrard z pokutového kopu nariadeného za faul Benoita Assoua-Ekotta na Suáreza, keď gólmana „Spurs“ poslal do opačného rohu. Kapitán slovenskej reprezentácie Martin Škrtel presedel celý duel na lavičke náhradníkov.

Zverenci Brendana Rodgersa sa zásluhou trojbodového zisku vyšvihli na šiestu priečke Premier League so 45 bodmi.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 29. kola Premier League:

FC Liverpool – Tottenham Hotspur 3:2 (1:1)

Góly: 21. L. Suárez, 66. Downing, 82. Gerrard (z pok. kopu) – 45. a 53. Vertonghen