Leon Britton, Philippe Coutinho
Futbalista FC Liverpool Philippe Coutinho (vpravo) v súboji s Leonom Brittonom z tímu Swansea City počas nedeľňajšieho zápasu Premier League. Foto: SITA/AP

LIVERPOOL 23. februára (WEBNOVINY) – V nedeľňajšom stretnutí 27. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže medzi domácim FC Liverpool a Swansea City videli priaznivci na štadióne Anfield až sedem presných zásahov.

„The Reds“ napokon v napínavom súboji zvíťazili nad waleským mužstvom 4:3 (3:2). Zverenci Brendana Rodgersa mali medzi sebou až dvoch dvojgólových hrdinov – Daniela Sturridga s Jordanom Hendersonom. Domáci viedli v 20. min už 2:0, ale hostia aj zásluhou bývalého hráča Liverpoolu Jonja Shelveyho v rozpätí štyroch minút zmazali manko.

Osudný pokutový kop

LFC sa do polčasovej prestávky dostal ešte raz do vedenia, ale Bony Wilfried tesne po zmene strán z pokutového kopu opäť vyrovnal. Rozhodujúci moment prišiel až v 74. min, keď na druhý gól záložníka Hendersona v zápase už futbalisti Swansea City nedokázali odpovedať.

Žltá karta pre Škrtela

Slovenský reprezentančný kapitán Martin Škrtel odohral za domáci tím celé stretnutie a v 26. min videl žltú kartu. Zásluhou troch bodov a zaváhaniu Tottenhamu na pôde Norwichu (0:1) si FC Liverpool upevnil štvrtú priečku v tabuľke anglickej Premier League zaručujúcu účasť v predkole Ligy majstrov.

„Som rád, že sa nám podarilo zvládnuť ťažký zápas proti Swansea, aj keď to nebol optimálny výkon. Získali sme tri body, čo je veľmi dôležité, pretože sme sa udržali v kontakte s mužstvami, ktoré sú pred nami,“ uviedol pre svoju oficiálnu internetovú stránku 29-ročný dôrazný obranca. „Vedeli sme, že Swansea bude nepríjemný súper, čo sa na ihrisku aj potvrdilo. Podstatné sú však tri body,“ skonštatoval Škrtel a na margo najbližšieho ligového programu dodal: „Čaká nás teraz zápas na pôde Southamptonu. Máme celý týždeň na to, aby sme sa dôkladne pripravili. Verím, že sa nám aj tam podarí uspieť.“

FC Southampton privíta na svojom štadióne FC Liverpool v sobotu 1. marca, úvodný výkop stretnutia je naplánovaný na 18.30 h SEČ.

Súhrn výsledkov nedeľňajších stretnutí 27. kola Premier League:
FC Liverpool – Swansea City 4:3 (3:2)

Góly: 3. a 36. Sturridge, 20. a 74. Henderson – 27. a 47. Bony Wilfried (druhý z pok. kopu), 23. Shelvey

Martin Škrtel (Liverpool) odohral celé stretnutie a v 26. min videl ŽK.

Newcastle United – Aston Villa 1:0 (0:0)

Gól: 90.+ Rémy

Norwich City – Tottenham 1:0 (0:0)

Gól: 47. Snodgrass

1. Chelsea 27 18 6 3 49:21 60

2. Arsenal 27 18 5 4 52:27 59

3. Manchester City 26 18 3 5 69:27 57

4. Liverpool 27 17 5 5 70:35 56