KHL_hokej
Zľava: Brankár Lokomotivu Jaroslavľ Semion Varlamom a útočník Slovana Marko Daňo. Foto: Jaroslav Neelov/hclokomotiv

JAROSLAVĽ 14. novembra (WEBNOVINY) – Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v stredajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Lokomotivu Jaroslavľ 0:4.

Zverenci trénera Rostislava Čadu týmto stretnutím odštartovali trojzápasovú sériu na ľade súperov. Tá bude pokračovať v piatok, kedy sa predstavia v metropole Ruska, kde bude ich súperom Atlant Mytišči a v nedeľu si zmerajú sily s Torpedom Nižnyj Novgorod.

V týchto zápasoch „belasým“ chýba kapitán Miroslav Šatan. Tridsaťosemročný útočník sa stále lieči z úrazu hlavy a podvrtnutia krčnej chrbtice, ktoré utrpel po strete so Zdenom Chárom z HC Lev Praha.

Šatana nahradil v stredajšom zápase proti Lokomotivu v prvej formácii Roman Kukumberg. Do duelu zasiahol vo štvrtom útoku aj Milan Bartovič. V tretej obrane nastúpila nová posila Michal Sersen po boku Ivana Švarného. Tréner Čada dal dnes voľno Jaroslavovi Janusovi, v bránke chytal gólman Branislav Konrád.

VÝSLEDOK:

Lokomotiv Jaroslavľ – HC Slovan Bratislava 4:0 (1:0, 1:0, 2:0)

06:16 – 1:0 Truňov (Ľudučin)

26:49 – 2:0 Kalužnyj (Hagman, Kozlov)

42:51 – 3:0 Anisimov (Jakovlev, Plotnikov)

43:51 – 4:0 Ľudučin

Vylúčenia:

04:12 Martin Bakoš (Slovan) – 2 min. (sekanie)

11:35 Milan Kytnár (Slovan) – 2 min. (držanie)

20:50 Staffan Kronwall (Lokomotiv) – 2 min. (držanie)

40:40 Jonathan Sigalet (Slovan) – 2 min. (nedovolené bránenie v hre)

48:58 Michal Sersen (Slovan) – 2 min. (držanie)

51:29 Jegor Averin (Lokomotiv) – 2 min. (držanie hokejky)

51:57 Sami Lepistö (Lokomotiv) – 2 min. (vyhodenie puku mimo ľadovú plochu)

59:11 Alexej Kalužnyj (Lokomotiv) – 2 min. (nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

strely na bránu: 31:32, vylúčenia: 4:4, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, rozhodcovia: Kiseľov, Nalivajko – Goľak, Deďuľa, 8500 divákov

Jaroslavľ: Varlamov – Guskov, S. Kronwall, Kulikov, Flood, Višnevskij, Lepistö, Jakovlev – Hagman, Viktor Kozlov, Kaľužnyj – Černikov, Petrov, Averin – Plotnikov, Anisimov, Galimov – Truňov, Ľudučin, Kartajev

Slovan Bratislava: Konrád – Ľ. Višňovský, Štajnoch, Sigalet, Sekera, Švarný, Sersen – Kukumberg, Bližňák, L. Hudáček – Michel Miklík, Lipiansky, Vondrka – M. Daňo, A. Šťastný, Ölvecký – Bartovič, Kytnár, M. Bakoš – T. Mikúš, A. Kudrna

Od úvodu stretnutia boli aktívnejší hokejisti domáceho Lokomotivu Jaroslavľ. Pomohlo im k tomu aj vylúčenie Martina Bakoša. Brankár „belasých“ Branislav Konrád však strelecké pokusy Averina, Černikova a Kozlova zlikvidoval.

V 7. minúte však už nechytil strelu Maxima Truňova, ktorého spoza bránky peknou prihrávkou našiel Roman Ľudučin. Prvá časť hry bola na strelecké pokusy takmer vyrovnaná. Zverenci trénera Rostislava Čadu vyslali na gólmana domácich Semiona Varlamova 7 striel, domáci hokejisti ohrozili Konráda deviatimi pokusmi.

Vyložených gólových príležitostí už bolo po otváracom góle pomenej. Varlamovovu pozornosť vyskúšali Kukumberg a Vondrka. Lokomotiv mohol zvýšiť svoje vedenie v presilovej hre. Najväčšiu šancu vyrovnať skóre však mal v posledných sekundách Marko Daňo, ktorý obišiel domácu bránku, ale nedokázal puk zasunúť do siete.

KHL_hokej

Na začiatku druhej tretiny mali Slovanisti výhodu presilovej hry, vylúčenie Staffana Kronwalla však nepotrestali. V 27. minúte opäť udrel Lokomotiv. Prvú šancu po prihrávke Sergeja Plotnikova jeho spoluhráč Emil Galimov ešte nevyužil.

Po následnom buly v útočnom pásme „belasých“ sa už skóre zmenilo. Viktor Kozlov obišiel hosťujúcu bránku, spoza ktorej našiel jedného z najproduktívnejších hráčov Lokomotivu Jaroslavľ Alexeja Kalužného a ten už vedel, čo bolo treba s pukom urobiť, vystrelil a Konrád bol bez šance.

„Železničiari“ boli aj po tomto góle naďalej aktívnejším tímom, výborne napádali a gólman Slovana sa musel obracať. So strelou Arťoma Anisimova si poradil.

V polovici stretnutia mohli kontaktný gól streliť aj zverenci trénera Čadu. Miklíkov pokus a aj strelu Kukumberga spomedzi kruhov Varlamov bez problémov chytil. Zvýšiť na 3:0 mohol na opačnej strane Vladislav Kartajev, Konrád výborne zasiahol ľavým betónom. Brankára „belasých“ neprekonal z tesnej blízkosti ani Ľudučin.

V 36. minúte sa rútili na Konráda dvaja hráči domáceho tímu. Sergej Plotnikov sa zachoval ako „sebec“ a našťastie pre hostí neprihral voľnému spoluhráčovi.

KHL_hokej

Poslednú časť hry začali presilovkou domáci. Toto oslabenie nováčik v KHL ustál, ale v 43. minúte už inkasoval. Po strele Sergeja Plotnikova dorazil puk do bránky Slovana Arťom Anisimov a zvýšil na 3:0.

O 60 sekúnd už bol rozdiel štvorgólový, keď Roman Ľudičin potrestal zaváhanie obrancov Slovana. Po tomto presnom zásahu si zobral tréner „belasých“ oddychový čas.

Jeho zverenci následne ubránili pri vylúčení Sersena ďalšie dvojminútové oslabenie. Brankár Semion Varlamov bol blízko shutoutu, ktorí mu však mohli prekaziť svojou nedisciplinovanosťou jeho spoluhráči, pretože v 52. minúte si hneď dvaja išli „oddýchnuť na lavicu hanby“.

„Belasí“ svojho súpera zavreli do obranného pásma. Gól sa im však streliť nepodarilo. Najbližšie k nemu boli po strele Martina Štajnocha. Obranca Slovana od modrej čiary, ale nastrelil iba žrď jaroslavľskej brány.