Kaspars Daugavins, Frank Hordler
Lotyšský útočník Kaspars Daugavins v súboji s Nemcom Frankom Hordlerom počas zápasu na MS v hokeji 2017. Kolín nad Rýnom, 16. máj 2017. Foto: Monika Skolimowska/dpa via AP.

KOLÍN NAD RÝNOM 16. mája (WebNoviny.sk) – Čo sa nepodarilo v Paríži domácemu Francúzsku, to napokon s vypätím síl zvládla druhá usporiadateľská krajina hokejových majstrovstiev sveta 2017 Nemecko v Kolíne nad Rýnom.

MS prelink

Zverenci trénera Marca Sturma v utorňajšom záverečnom stretnutí základnej A-skupiny v priamom súboji o postup do štvrťfinále zdolali Lotyšov 4:3 po samostatných nájazdoch a predstavia sa v play-off.

Nemci v polovici duelu v rozpätí 27 sekúnd dvakrát skórovali – presadili sa David Wolf a Dennis Seidenberg, ale súper z Pobaltia ešte do konca prostrednej tretiny znížil, o čo sa postaral Gunars Skvorcovs.

V tretej tretine potom najprv vyrovnal Janis Sprukts a v 57. min šokoval domácich Andris Džeriňš.

V záverečnej hre bez brankára sa však Nemecku podarilo vyrovnať 33 s pred naplnením riadneho hracieho času, presadil sa Felix Schütz. V nájazdoch bol jediným úspešným strelcom Frederik Tiffels.

MS v hokeji 2017: A-skupina

• Kolín nad Rýnom

Nemecko – Lotyšsko 4:3 po sam. nájazdoch (0:0, 2:1, 1:2 – 0:0, 1:0)
Góly: 32. D. Wolf (Ehrhoff, Reimer), 32. D. Seidenberg (Kink, M. Müller), 60. Schütz (Draisaitl), rozhodujúci sam. nájazd: Tiffels – 39. Skvorcovs (Sotnieks), 49. Sprukts (Indrašis, Sotnieks), 57. Džeriňš (Balinskis, Bukarts)
Vylúčení: 3:4 na 2 min, presilovky: 2:1, oslabenia: 0:0, rozhodovali: Gouin (Kan,), Öhlund (Švéd.) – Ritter (USA), ŠEFČÍK (SR), 18 797 divákov