Tréning slovenských hokejistov
Slovenský hokejista Tomáš Záborský počas tréningu slovenskej hokejovej reprezentácie pred štvrťfinálovým zápasom Fínsko - Slovensko na majstrovstvách sveta v ľadovom hokeji 2013 vo Fínsku a Švédsku. Fínsko, Helsinki, 15. máj 2013. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

MOSKVA 5. decembra (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista Tomáš Záborský prispel asistenciou k víťazstvu Salavatu Julajev Ufa 3:2 vo štvrtkovom stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy nad svojím bývalým klubom Avangardom Omsk. Dvadsaťšesťročný krídelník dosiahol jedenásty bod v sezóne (5+6).

Obranca Ivan Baranka z Omska bol najvyťaženejším hráčom duelu, keď ako jediný odohral viac ako 20 minút (20:35). Do štatistík sa zapísal asistenciou na gól Alexandra Perežogina. Baranka má po štvrtku na svojom konte 9 bodov (2+7). Zo Slovákov v tomto stretnutí nebodoval len Štefan Ružička. Omsk prerušil trojzápasovú víťaznú sériu.

Skvelý obrat predviedli hráči Magnitogorska. Doma prehrávali v poslednej minúte druhej tretiny s Chanty-Mansijskom 0:4, ale v čase 39:59 min zavelil k obratu Jaroslav Chabarov a domáci do konca tretej tretiny dokázali vyrovnať. V 63. min rozhodol o výhre Metallurgu Denis Platonov. Jugra prehrala siedmy duel v rade. Čeľabinsk neuspel štvrtýkrát za sebou, Jekaterinburgu podľahol 2:3 po samostatných nájazdoch.

Súhrn výsledkov štvrtkových stretnutí Kontinentálnej hokejovej ligy:

Magnitogorsk – Chanty-Mansijsk 5:4 po predĺžení (0:3, 1:1, 3:0 – 1:0)

Góly: 48. a 57. Jan Kovář, 56. a 63. Platonov, 40. Chabarov – 11. Jakubov, 15. Šefer, 18. Savinainen, 26. Chlyncev

Ufa – Omsk 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Góly: 11. D. Makarov (ZÁBORSKÝ), 31. D. Makarov, 59. Pihlström – 36. Siomin, 36. Perežogin (BARANKA)

Čeľabinsk – Jekaterinburg 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 25. A. Kosticyn, 43. Osnovin – 40. Černov, 49. Megalinskij, rozhodujúci sam. nájazd: Malychin

Nižnekamsk – Astana 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)

Gól: 18. Romanov

Podoľsk – Nižnij Novgorod 2:3 (0:1, 2:0, 0:2)

Góly: 32. Afinogenov, 33. Šitikov – 4. Paršin, 44. Immonen, 45. Hodgman

Dinamo Moskva – Kazaň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Glazačev, 32. Soin, 48. Pestuško