FC Chelsea, FC Burnley
Hráč Chelsea N'Golo Kante, vľavo, súperí o loptu s hráčom Burnley Stevenom Defourom. 12. august 2017 Foto: SITA/AP
12. augusta 2017 ŠportFutbal od Webnoviny.skSITA Diskusia()

LONDÝN 12. augusta (WebNoviny.sk) – Futbalisti majstrovskej FC Chelsea nezvládli svoje úvodné vystúpenie v novom ročníku Premier League, keď doma podľahli hráčom FC Burnley 2:3 v sobotňajšom stretnutí 1. kola najvyššej anglickej súťaže.

Hostia získali tri body

Neúspech úradujúceho šampióna predznamenalo vylúčenie obrancu „The Blues“ Garyho Cahilla už v 14. min. Hosťom netrvalo dlho a rozhodli už v prvom polčase o svojom triumfe troma gólmi. Dvakrát sa presadil waleský útočník Sam Wokes, jeden presný zásah pridal Ír Stephen Ward. V 69. min skóroval ako prvý domáci hráč striedajúci Álvaro Morata.

Keď sa v 81. min duel predčasne skončil aj pre Cesca Fábregasa, zdalo sa, že je definitívne rozhodnuté, ale David Luiz v 88. min znížil na rozdiel jediného gólu. Hráčom Chelsea sa však už do konca zápasu nepodarilo skórovať a tri body nečakane získali hostia.

Liverpool zvrátil duel za dve minúty

Skúsený anglický reprezentant Wayne Rooney rozhodol premiérovým gólom pri opätovnom pôsobení v Evertone o domácom triumfe nad Stoke City 1:0. V stretnutí bohatom na góly medzi FC Watford a FC Liverpool sa zrodila remíza 3:3. Skóre duelu otvoril už v 8. min domáci útočník Stefan Okaka, „The Reds“ vyrovnali v 29. min zásahom Sadia Maného.

Už o tri minúty domácim vrátil vedenie Abdoulaye Doucouré, ale Liverpool v druhom polčase dvoma gólmi za dve minúty zvrátil duel vo svoj prospech, presadili sa Roberto Firmino z pokutového kopu a Mohamed Salah. Na konečných 3:3 upravil vo štvrtej minúte nadstaveného času obranca Watfordu Miguel Britos.

V prvých dvoch meraniach síl úvodného kola sezóny 2017/2018 diváci videli spolu 13 gólov, keďže v piatkovej ouvertúre triumfoval Arsenal Londýn nad Leicestrom City 4:3.

Premier League 2017/2018

• výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola:

FC Watford – FC Liverpool 3:3 (2:1)
Góly: 8. Okaka, 32. Doucouré, 90.+ Britos – 29. Mané, 55. Firmino (z pok. kopu), 57. Salah

Crystal Palace – Huddersfield Town 0:3 (0:2)
Góly: 23. J. Ward (vlastný), 26. a 78. Mounie,

FC Everton – Stoke City 1:0 (1:0)
Gól: 45.+ Rooney

Chelsea Londýn – FC Burnley 2:3 (0:3)
Góly: 69. Morata, 88. David Luiz – 24. a 43. Vokes, 39. S. Ward, ČK: 14. Cahill, 81. Fabregas (obaja Chelsea) po 2. ŽK

FC Southampton – Swansea City 0:0

West Bromwich Albion – AFC Bournemouth 1:0 (1:0)
Gól: 31. Hegazy

Zostávajúci sobotňajší program:
Brighton & Hove Albion – Manchester City /18.30/

Video: V zápase medzi Villarrealom a Espanyolom nepadol gól, Lobotkova Celta remizovala s Getafe Čínski futbalisti nemajú podľa Téveza dosť talentu a ani o 50 rokov nebudú konkurovať najlepším