United, city
Manchester United prehral v mestskom derby so City 0:4. Foto: SITA/AP

LONDÝN 22. septembra (WEBNOVINY) – Nedeľňajší šláger 5. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League sa stal korisťou Manchestru City, ktorého hráči zdolali na domácom trávniku svojho mestského rivala United vysoko 4:1.

Do vedenia išli „The Citizens“ zásluhou Sergia Agüera v 16. min. V nadstavenom čase prvého polčasu zvýšil náskok hráčov z Etihad Stadium presnou strelou za chrbát brankára hostí Davida de Geu ofenzívny stredopoliar Yaya Touré.

Po návratu na trávnik po polčasovej prestávke sa znova gólovo pripomenul Agüero, ktorý zužitkoval prácu predsezónnej posily City Álvara Negreda. O tri minúty už viedli domáci 4:0, keď sa presadil Nasri. Za „červených diablov“ už len v 87. min skorigoval na konečných 1:4 (z pohľadu hostí) útočník Wayne Rooney z priameho kopu.

„Víťazstvo 4:1 proti United je úžasné, pred zápasom by tomu nikto neveril,“ rozplýval sa tréner City Manuel Pellegrini, pre ktorého to bolo spolu s jeho oponentom Davidom Moyesom na lavičke United prvé manchesterské derby. „Nehrali sme dostatočne dobre na to, aby sme zvíťazili. Manchester City bol lepší a zaslúžil si triumfovať. Dostali sme lacné góly. V závere sme sa zlepšili, no už bolo neskoro,“ uviedol Moyes, ktorý na lavičke mužstva z Old Trafford vystriedal po viac ako 26 rokoch legendárneho Sira Alexa Fergusona.