Manchester united arsenal
Futbalisti Manchestru United zvíťazili na pôde Arsenalu 3:1. Foto: SITA/AP

LONDÝN 2. decembra (WebNoviny.sk) – Manchester United zvíťazil v Londýne nad Arsenalom 3:1 v sobotňajšom šlágri 15. kola najvyššej anglickej futbalovej súťaže. Hostia si už v prvom polčase utvorili dvojgólový náskok po zásahoch Antonia Valenciu a Jesseho Lingarda.

Domácim sa podarilo skorigovať v úvode druhej časti, keď sa presadil Alexandre Lacazette. „Červení diabli“ však nepripustili drámu a opäť súperovi odskočili na rozdiel dvoch gólov – druhýkrát v zápase skóroval Lingard. Duel nedohral hosťujúci Paul Pogba, ktorý v 74. min pristúpil nohu súperovho hráča a inkasoval červenú kartu. United zvíťazili štvrtýkrát po sebe a v ligovej tabuľke sú na druhom mieste, Arsenal je piaty.

Tottenham zakopol vo Watforde

FC Liverpool uspel na ihrisku nováčika z Brightonu a triumfoval 5:1. Hostia rozhodli už v prvom polčase, keď sa presadili Emre Can a Roberto Firmino, ten po zmene strán pridal aj svoj druhý zásah v zápase. Ďalší zásah „The Reds“ pridal Coutinho a na konečných 5:1 „vlastencom“ upravil Lewis Dunk. Za domácich skorigoval na priebežných 1:3 Glenn Murray z pokutového kopu.

Tottenham zakopol vo Watforde, keď iba remizoval 1:1. „Kohúti“ museli doťahovať po góle Christiana Kabaseleho, ešte do polčasovej prestávky vyrovnal Son Heung-min. Situáciu hosťom skomplikoval obranca Davinson Sánchez, ktorý v 52. min inkasoval červenú kartu.

Chelsea otočila s Newcastlom

Úradujúci majster FC Chelsea otočil stav a zvíťazil nad Newcastlom United 3:1.

Gólový účet stretnutia otvoril v 12. min Dwight Gayle, ale domáci dvoma presnými zásahmi Edena Hazarda a jedným gólom Álvara Moratu preklopili misky váh na stranu Londýnčanov.

PREMIER LEAGUE 2017/2018

• 15. kolo

FC Chelsea – Newcastle United 3:1 (2:1)
Góly: 21. a 74. E. Hazard (druhý z pok. kopu), 33. Morata – 12. Gayle

Brighton – FC Liverpool 1:5 (0:2)
Góly: 51. G. Murray (z pok. kopu) – 31. a 49. Firmino, 30. Emre Can, 87. Countinho, 89. Dunk (vlastný)

West Bromwich Albion – Crystal Palace 0:0

Arsenal Londýn – Manchester United 1:3 (0:2)
Góly: 49. Lacazette – 11. a 63. J. Lingard, 4. A. Valencia, ČK: 74. P. Pogba (Manchester United) za faul

1. Manchester City 14 13 1 0 44:9 40
2. Manchester United 15 11 2 2 35:9 35
3. Chelsea 15 10 2 3 28:12 32
4. Liverpool 15 8 5 2 33:19 29
5. Arsenal 15 9 1 5 30:19 28
6. Tottenham 15 7 4 4 23:13 25
7. Burnley 15 7 4 4 14:12 25
8. Watford 15 6 4 5 25:26 22