Manchester united
Gól Wayna Rooneyho Manchestru United na víťazstvo proti Swansea v úvodnom kole Premier League nestačil. Foto: SITA/AP

LONDÝN 16. augusta (WEBNOVINY) – O veľké prekvapenie sa v otváracom dueli nového ročníka najvyššej anglickej futbalovej súťaže Premier League 2014/2015 postarali futbalisti Swansea City, keď zvíťazili na štadióne Old Trafford nad Manchestrom United 2:1 zásluhou presných zásahov Ki Sung-junga a Gylfiho Sigurdssona.

O jediný gól „červených diablov“ sa postaral v 53. min kapitán tímu Wayne Rooney. Dvadsaťnásobný anglický majster prehral naposledy v otváracom dueli anglickej ligy na domácom ihrisku v roku 1972.

Ďalší z kandidátov na majstrovský titul Arsenal Londýn zdolal Crystal Palace 2:1, hoci aj „kanonieri“ prehrávali – v 35. min po góle bývalého kapitána Fulhamu Breda Hangelanda. Zvrat v stretnutí priniesli góly Laurenta Koscielného a Aarona Ramseyho, pričom obaja skórovali v nadstavenom čase jednotlivých polčasov.

Okrem „The Gunners“ v sobotu neuspel žiaden domáci tím. Tottenhnam uspel na Boleyn Ground, kde hráva svoje domáce stretnutia West Ham, hoci mal 34 minút o jedného hráča v poli menej. Víťazný gól „kohútov“ strelil v tretej minúte nadstaveného času stopér Eric Dier. Premožiteľ Trenčína v 3. predkole Európskej ligy UEFA Hull City zvíťazil na trávniku Queens Park Rangers 1:0 gólom Jamesa Chestera.

Výsledky sobotňajších stretnutí 1. kola Premier League:
Manchester United – Swansea City 1:2 (0:1)

Góly: 53. Rooney – 28. Ki Sung-jung, 72. Sigurdsson

Queens Park Rangers – Hull City 0:1 (0:0)

Gól: 52. Chester

Leicester City – Everton 2:2 (1:2)

Góly: 22. Ulloa, 86. Wood – 20. McGeady, 45. Naismith

Stoke City – Aston Villa 0:1 (0:0)

Gól: 50. Weimann

West Bromwich Albion – Sunderland 2:2 (1:1)

Góly: 42. a 74. Berahino (prvý z pok. kopu) – 5. L. Cattermole, 85. S. Larsson

West Ham United – Tottenham Hotspur 0:1 (0:0)

Gól: 90.+ Dier, ČK: 63. J. Collins – 29. Naughton

Arsenal Londýn – Crystal Palace 2:1 (1:1)

Góly: 45.+ Koscielny, 90.+ Ramsey – 35. Hangeland, ČK: 89. Puncheon (Crystal Palace)