Fiorentina
Domáca divoká prehra hráčov Fiorenty dopomohla Neapolu k miestenke do play-off Ligy majstrov 2014/2015. Foto: SITA/AP

RÍM 6. mája (WEBNOVINY) – Taliansky futbalový klub SSC Neapol získal istotu miestenky v play-off Ligy majstrov 2014/2015.

Hráčom „partenopei“ aj so slovenským reprezentantom Marekom Hamšíkom k tomu dopomohla utorňajšia domáca divoká prehra Fiorentiny so zachraňujúcim sa Sassuolom 3:4. Čistým hetrikom za 20 minút sa na víťazstve hostí podieľal talentovaný 19-ročný útočník Domenico Berardi.

Futbalisti Neapola v utorok zvíťazili nad Cagliari Calcio 3:0. Hamšík odohral celý zápas a v 55. minúte nepremenil pokutový kop.

Súhrn výsledkov utorňajších stretnutí 36. kola Serie A:

ACF Fiorentina – US Sassuolo 3:4 (0:3)

Góly: 57. G. Rodríguez (z pok. kopu), 72. G. Rossi, 75. Cuadrado – 23., 33. a 42. Berardi (prvý z pok. kopu), 64. Sansone

SSC Neapol – Cagliari Calcio 3:0 (2:0)

Góly: 33. Mertens (z pok. kopu), 43. G. Pandev, 57. Džemaili, ČK: 54. Silvestri (Cagliari)

Marek Hamšík (Neapol) odohral celý zápas a v 55. min nepremenil pokutový kop.

1. Juventus Turín 36 31 3 2 76:23 96 – istý majstrovský titul

2. AS Rím 36 26 7 3 72:23 85

3. Neapol 36 21 9 6 67:36 72

4. Fiorentina 36 18 7 11 62:42 61

5. Inter Miláno 36 14 15 7 57:36 57

6. FC Turín 36 15 10 11 55:45 55

7. Parma 36 14 12 10 55:45 54

8. AC Miláno 36 15 9 12 54:46 54