Martin Marinčin
Slovenský hokejista v službách Edmontonu Martin Marinčin prihrával na víťazný zásah Matta Hendricksa proti Sabres. Foto: SITA, AP

BUFFALO 4. februára (WEBNOVINY) – Slovenský hokejista v službách Edmontonu Oilers Martin Marinčin dosiahol druhý bod v kariére v NHL, keď v pondelkovom zápase zámorskej profiligy na ľade Buffala prihral na víťazný zásah Matta Hendricksa. Gól na konečných 3:2 sa zrodil v oslabení Edmontonu. Marinčin odohral 20:14 min a raz ohrozil bránku súpera.

Veľmi dobrý výkon predviedol gólman Edmontonu Iľja Bryzgalov, ktorý kryl 42 striel hráčov Sabres. Prvou hviezdou duelu sa stal útočník Hendricks. Edmonton sa otriasol zo sobotňajšej prehry 0:4 v Bostone. „Na ľade Bruins sme nehrali dobre. Dovolili sme súperovi dominovať a získať dva body. Dnes to bolo iné, aj keď sme nepreviedli náš najlepší hokej,“ povedal Hendricks.

Vancouver sa stále trápi

Detroit si na domácom ľade poradil vďaka dvom gólom Justina Abdelkadera s trápiacim sa Vancouverom 2:0. Zápas v drese Red Wings začal v bránke Jonas Gustavsson, ale po prvej tretine pre nevoľnosť prenechal miesto Jimmymu Howardovi. Po suspendácii sa na lavičku Canucks vrátil tréner John Tortorella a do zostavy po zranení kapitán Henrik Sedin. Vancouver prehral štvrtý duel v rade.

Tomáš Tatar i Tomáš Jurčo strávili na ľade vyše 15 a pol minúty a ďalšie dve boli na trestnej lavici. Tatar vystrelil dvakrát, Jurčo raz. „Dnes sme vybojovali víťazstvo nad Vancouverom. Netrafiť bránku od modrej čiary, keď je brankár súpera odvolaný, to sa nepodarí len tak hoci komu. Ja som to dokázal, bravóóóó, drevené ruky,“ uviedol Tomáš Tatar prostredníctvom svojho oficiálneho profilu na Facebooku.

Hossova štvrťstá asistencia

Z 25. asistencie v ročníku sa tešil Marián Hossa, ktorého Chicago vyhralo v Los Angeles v súboji ostatných dvoch víťazov Stanleyho pohára 5:3. Hossa odohral 18:23 min a mal dve strely. V druhej tretine sedel na trestnej lavici za seknutie Anžeho Kopitara.

Hviezdou duelu sa stal Patrick Kane, ktorý strelil dva góly a pridal asistenciu. „Mám za sebou veľmi ťažký deň. Krátko pred zápasom som sa dozvedel o smrti starého otca, ktorý bol v detstve môj najlepší priateľ. Preto som považoval za veľmi dôležité dnes zvíťaziť. Dnešný zápas som chcel venovať jemu,“ povedal po stretnutí Patrick Kane. Michal Handzuš dostal v drese Chicaga voľno a nenastúpil.

V tretej tretine sa šnúrou štyroch gólov podarilo Philadelphii otočiť zápas v San Jose a Flyers vyhrali 5:2. Andrej Meszároš patril medzi najvyťaženejších hráčov Philadelphie (19:21) a dostal aj jeden dvojminútový trest za faul. Hráči Philadelphie zvíťazili nad San Jose prvýkrát od roku 2000.

Líder Východu zvíťazil až v predĺžení

Líder Východnej konferencie z Pittsburghu zdolal vďaka gólu Jamesa Neala v predĺžení Ottawu 2:1. Rovnakým pomerom a tiež v nadstavenom čase vyhralo Colorado nad New Jersey, čo bol štvrtý úspech za sebou pre Avalanche. V predĺžení rozhodol o osude stretnutia Ryan O´Reilly.

Columbus začal náročný trojzápasový trip v Kalifornii víťazstvom na horúcom ľade Anaheimu, kde sa v úvode sezóny nepodarilo vyhrať žiadnemu tímu v riadnom hracom čase. Ducks doma prehrali druhý duel za sebou. Blue Jackets uspeli tretíkrát v sérii a posunuli sa v tabuľke Metropolitnej divízie na druhé miesto. „Hráme ako jeden tím. Síce nedávame veľa pekných gólov, ale naša snaha je odmenená víťazstvami,“ poznamenal po súboji hosťujúci krídelník R.J. Umberger, autor jedného gólu a asistencie.

Výsledky pondelkových stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Buffalo – Edmonton 2:3 (2:1, 0:1, 0:1)

Góly: 9. Ott (Myers, Hodgson), 20. Stafford (Girgensons, M. Weber) – 1. Petry (Jakupov, Perron), 37. J. Schultz (Perron, Ference), 41. Hendricks (B. Gordon, MARINČIN)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 20:14 min, mal 1 strelu, 1 plusový bod a 1 asistenciu.

Pittsburgh – Ottawa 2:1 po predĺžení (1:1, 0:0, 0:0 – 1:0)

Góly: 17. Gibbons (Määttä, J. Jokinen), 62. Neal (Bortuzzo, Malkin) – 15. S. Da Costa (Conacher, Condra)

Detroit – Vancouver 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

Góly: 22. Abdelkader (Zetterberg, Nyquist), 60. Abdelkader (N. Kronwall)

Tomáš Tatar odohral 15:39 min, mal 2 strely a 2 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 15:53 min, mal 2 strely a 2 trestné minúty.

New Jersey – Colorado 1:2 po predĺžení (1:0, 0:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 19. R. Carter (Bernier, S. Gionta) – 59. Parenteau (Barrie, Landeskog), 61. R. O´Reilly (Duchene, MacKinnon)

Anaheim – Columbus 2:4 (0:1, 0:1, 2:2)

Góly: 46. Perreault (Maroon, Selänne), 57. Getzlaf (Lindholm, Penner) – 12. Johansen (Horton, Jenner), 37. Umberger (Wisniewski, Letestu), 49. Foligno (Umberger, Anisimov), 54. Foligno (Atkinson, Ťutin)

Los Angeles – Chicago 3:5 (1:2, 1:1, 1:2)

Góly: 10. Doughty (Vojnov, Kopitar), 27. Kopitar (J. Carter, Toffoli), 52. Toffoli (J. Carter, Kopitar) – 2. P. Kane (Toews, Sharp), 9. Bickell (P. Kane, Shaw), 34. Kruger (Leddy, B. Smith), 48. Leddy (MARIÁN HOSSA, Versteeg), 52. P. Kane (Sharp, Toews)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:03 min, mal 2 strely, 1 asisteenciu, 1 plusový bod a 2 trestné minúty.

San Jose – Philadelphia 2:5 (2:1, 0:0, 0:4)

Góly: 8. Nieto (Wingels, Irwin), 13. Nieto (B. Burns, J. Thornton) – 5. Streit (Giroux, Hartnell), 42. Read (Downie, Couturier), 43. Raffl (Gustafsson, A. Hall), 44. Giroux, 58. Voráček (Giroux, Hartnell)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 19:21 min, mal 2 trestné minúty.

Viac k osobe Andrej MeszárošHenrik SedinIľja BryzgalovJohn TortorellaMarián HossaMartin MarinčinMichal HandzušPatrick KaneTomáš JurčoTomáš Tatar