Video: Matovič odstúpil z eurovolieb a vyzval ľudí, aby dali hlas Pollákovi (aktualizované)

Igor Matovič, Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO)
Predseda hnutia OĽaNO Igor Matovič. Foto: archívne, SITA/Braňo Bibel.
  • aktualizované 20. mája 11:45

BRATISLAVA 20. mája (WebNoviny.sk) – Predseda hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič na dnešnej tlačovej besede oznámil, že odstupuje z kandidatúry do Európskeho parlamentu v prospech bývalého splnomocnenca vlády pre rómsku problematiku Petra Polláka.

Na kandidátke hnutia tak ostávajú trinásti. „Prosím všetkých voličov, ktorí mi chceli dať svoj hlas, aby krúžkovali Petra Polláka. On je najlepšia odpoveď na extrémizmus,“ vysvetlil Matovič svoje rozhodnutie s tým, že doba je mimoriadne vážna a treba vedieť robiť odvážne kroky.

Matovič sa obáva, že takto o týždeň, po zverejnení výsledkov eurovolieb, Európu zaplavia novinové titulky, že na Slovensku vyhrali fašisti. Pollák rozhodnutie Matoviča oceňuje. „Ak mi ľudia prejavia dôveru a získam mandát europoslanca, budem sa snažiť hájiť záujmy všetkých národností v Európskej únii,“ uviedol expert OĽaNO na rómsku problematiku.

V sobotu 25. mája sa na Slovensku uskutočnia v poradí štvrté eurovoľby. Prvé voľby do Európskeho parlamentu boli u nás v roku 2004 a následne každých päť rokov, teda v roku 2009 a 2014. Rozhodovať o poslancoch Európskeho parlamentu môže u nás v sobotu 25. mája od 07:00 do 22:00 približne 4,45 milióna voličov.

Voliť sa bude v 5 951 volebných miestnostiach. Voliť budeme 14 europoslancov, jeden z nich sa však ujme mandátu až po odchode Veľkej Británie z Európskej únie.

Viac o téme: Voľby do Európskeho parlamentu (eurovoľby) 2019

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Igor MatovičPeter Pollák
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti