Meszároš
Slovenský obranca Andrej Meszároš (vľavo) sa podieľal na výhre Philadelphie proti New York Islanders dvomi gólmi. Foto: SITA, AP

NEW YORK 19. januára (WEBNOVINY) – Dva góly slovenského obrancu Andreja Meszároša z prvej tretiny súboja Philadelphie proti New York Islanders pomohli domácemu tímu k víťazstvu 6:4. Meszároš odohral takmer 19 minút a stal sa druhou hviezdou zápasu.

Za zmienku stojí skutočnosť, že v doterajších 28 zápasoch sezóny strelil presne toľko gólov, čo teraz v jednom súboji proti „ostrovanom“. Meszároš momentálne prežíva najproduktívnejšie obdobie z celej sezóny. V ostatných šiestich zápasoch sa predviedol troma gólmi a šiestimi asistenciami.

„Pri prvom góle som strieľal z uhla a snažil som sa trafiť bránku. Mal som aj trochu šťastia. Pri druhom ma našiel Scott Hartnell. Ja som obišiel brániaceho hráča a vybral si horný roh bránky, pretože súperov gólman tam mal veľa voľného miesta,“ opísal situácie z I. tretiny slovenský obranca, ktorý by nemal chýbať na februárových ZOH v Soči.

O výhre Detroitu rozhodol Tatar

V Detroite zvíťazili domáci nad Los Angeles 3:2 po samostatných nájazdoch a ten rozhodujúci premenil Tomáš Tatar.

Toto stretnutie odohral aj ďalší mladý slovenský útočník v drese Red Wings Tomáš Jurčo, ale z jeho štyroch striel na bránku sa neujala ani jedna.

Domáci však nemali získať ani bod, pretože v závere riadneho hracieho času prehrávali 1:2 a predĺženie zariadil 27 sekúnd pred treťou sirénou Kronwall, ktorého presný zásah však nemal platiť – jeho tečovaná strela najprv letela nad bránku súpera, od ochrannej siete sa puk odrazil na chrbát prekvapeného Jonathana Quicka a potom do bránky.

Kopecký si pripísal asistenciu

V zápase Caroliny s Floridou sa jednou asistenciou na gól predviedol útočník Tomáš Kopecký. Hosťom to však nestačilo a prehrali 2:3. V drese domácich odohral vyše 23 minút obranca Andrej Sekera a zblokoval dve strely hostí.

V šlágri soboty medzi St. Louis a Anaheimom dostal v bránke domácich priestor Brian Elliott pred Jaroslavom Halákom a nezabránil prehre Blues 2:3. Anaheim týmto víťazstvom potvrdil pozíciu momentálne najlepšieho tímu NHL. Hráčom St. Louis patrí v Západnej konferencii 3. priečka.

Ducks zvíťazili v devätnástich z ostatných 21 zápasov. „Ukázali sme, že aj po prehre sa dokážeme rýchlo zmobilizovať a získať víťazstvo,“ povedal po súboji Ryan Getzlaf v súvislosti s piatkovým neúspechom v Chicagu (2:4).

Kapitán Tampy strelil za 23 minút štyri góly

Kapitán hokejistov Tampy Bay Martin St. Louis strelil za 23 minút stretnutia zámorskej NHL so San Jose štyri góly, ale ani tento jeho individuálny počin nestačil Lightning k víťazstvu nad súperom zo Západnej konferencie.

St. Louis vyrovnal klubový rekord Chrisa Kontosa, ktorý sa strelecky štyrikrát presadil 7. októbra 1992. Útočník Lightning bodoval v siedmom zápase v rade, v tejto sérii strelil osem gólov a pridal tri asistencie. V tejto sezóne sa St. Louis strelecky presadil už 25-krát.

Sám dal Sharks viac gólov ako súperi „žralokov“ v predchádzajúcich troch dueloch dovedna. „Len ťažko ma môžu tešiť štyri strelené góly, keď sme prehrali,“ povedal St. Louis.

O výhre Winnipegu rozhodol v predĺžení Trouba

Domáci Lightning neudržali vedenie 4:2, keďže v druhej polovici druhej dvadsaťminútovky strelil Joe Pavelski čistý hetrik a rozhodol o výhre svojho tímu 5:4. Aj Pavelski už dal v tomto ročníku 25 gólov. V drese Tampy odohral Richard Pánik 11:22 min a dvakrát ohrozil bránku súpera. „St. Louis dal štyri góly a my sme mali šťastie, že sme triumfovali. Je to dlhodobo vynikajúci hráč a vie, čo má robiť, keď dostane puk,“ pochválil súperovho útočníka kapitán Sharks Joe Thornton.

V dobrej forme hrajúci New York Rangers zdolali Ottawu na jej ľade 4:1 a z posledných šiestich duelov vyhrali päť. Senators ukončili svoju osemzápasovú sériu minimálne s jedným bodom.

O výhre Winnipegu nad Edmontonom rozhodol v predĺžení obranca Jacob Trouba. Pre nováčika v NHL to bol druhý presný zásah v sobotňajšom zápase. Od nástupu trénera Paula Mauricea vyhral Winnipeg tretí duel.

Martin Marinčin z Edmontonu si počas 18:46 min na ľade pripísal mínusový bod. „S úvodom zápasu som spokojný, no potom bolo stále náročnejšie udržať súpera na uzde,“ zhodnotil kouč hostí Dallas Eakins. V

V inom súboji dvoch kanadských celkov triumfovalo domáce Toronto nad Montrealom 5:3, v hosťujúcej bránky opäť dostal pred Petrom Budajom prednosť Carey Price. Až nájazdy rozhodli o víťazstve Vancouveru nad Calgary, dva body zariadil domácim Chris Higgins. V tomto zápase sa už v druhej sekunde po prerušení strhla hromadná bitka, ktorej výsledkom bolo osem trestov do konca zápasu a 152 trestných minút.

Buffalo doma nestačilo na Columbus, ktorý stále hrá bez slovenského krídelníka Marián Gáboríka. Duel dospel až do nájazdov, v ktorých o triumfe Blue Jackets rozhodol Ryan Johansen.

Colorado viedlo v Nashville po I. tretine 3:0 a v 47. min 5:1, no napokon z toho bola dráma. Predators postupne znížili na 4:5 a siahali aspoň na bod. V domácom prostredí uspeli hráči Phoenixu, ktorí zdolali New Jersey 3:2, víťazný presný zásah zaznamenal český útočník Martin Hanzal. Svojmu koučovi Davovi Tippettovi tak doprial radosť zo 450. trénerského víťazstva.

Sumáre sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:

Ottawa – New York Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Góly: 4. Methot (Ceci, M. Michálek) – 10. B. Richards (Stepan, McDonagh), 33. Rick Nash (Stepan), 40. Stepan, 57. Zuccarello

Tampa Bay – San Jose 4:5 (3:2, 1:3, 0:0)

Góly: 12. St. Louis (T. Johnson, Purcell), 16. St. Louis (Cote, Bishop), 20. St. Louis (J. Brown, Barberio), 23. St. Louis (Purcell, T. Johnson) – 10. Nieto (Marleau, Wingels), 13. Marleau (Nieto, Wingels), 33. Pavelski (T. Kennedy, J. Demers), 34. Pavelski (D. Boyle, Marleau), 39. Pavelski (Irwin, J. Thornton)

Richard Pánik (Tampa) odohral 11:22 min a mal 2 strelecké pokusy.

Winnipeg – Edmonton 3:2 po predĺžení (0:0, 0:1, 2:1 – 1:0)

Góly: 46. Trouba (B. Little), 51. Scheifele (Wheeler, O´Dell), 62. Trouba (Wheeler) – 27. Eberle (Nugent-Hopkins, Hall), 58. Perron (Petry, Gagner)

Martin Marinčin (Edmonton) odohral 18:46 min a mal 1 mínusový bod.

Buffalo – Columbus 3:4 po sam. nájazdoch (2:2, 0:1, 1:0 – 0:0, 0:1)

Góly: 1. Myers (Moulson, Ennis), 7. Stafford (Ennis), 60. Myers (Hodgson, Ehrhoff) – 7. Savard (MacKenzie, Letestu), 13. Calvert (Nikitin, Dubinsky), 32. Dubinsky (Atkinson, Wisniewski), rozhododujúci nájazd premenil Johansen

Detroit – Los Angeles 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 30. Zetterberg (Nyquist, B. Smith), 60. Kronwall (Zetterberg, Eaves), rozhodujúci nájazd premenil TATAR – 30. M. Richards (Vojnov), 58. J. Carter (Doughty, Muzzin)

Tomáš Tatar odohral 15:04 min, 1 strela na bránku, 2 zblokované strely, premenený rozhodujúci nájazd, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohraô 15:11 min, 4 strely na bránku, 6 bodyčekov

Philadelphia – New York Islanders 6:4 (2:2, 1:2, 3:0)

Góly: 15. MESZÁROŠ, 19. MESZÁROŠ (Hartnell, Simmonds), 24. A. Hall (Streit), 48. Voráček (Giroux, Timonen), 56. Raffl (Giroux, Voráček), 60. Read (Couturier, Strait) – 8. Tavares (Vanek, Okposo), 12. Clutterbuck (Nielsen, Strait), 32. Nelson (De Haan, Bailey), 34. Strait (Grabner, Nelson)

Andrej Meszároš (Philadelphia) odohral 18:53 min, 2 góly, 4 strely na bránku, 2 trestné minúty, 2 bodyčeky, 1 zblokovaná strela, vyhlásili ho za druhú hviezdu zápasu

Toronto – Montreal 5:3 (1:1, 2:1, 2:1)

Góly: 5. Franson (Kadri, Lupul), 34. Kessel (Raymond), 38. Raymond (Kadri, Rielly), 55. Van Riemsdyk (Bozak), 60. Lupul (Kuľomin) – 18. Gallagher (Pacioretty, Markov), 40. B. Gionta (Bouillon), 50. Desharnais (Subban)

Carolina – Florida 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Góly: 24. Riley Nash (Dvořák), 43. Siomin (E. Staal), 49. Siomin (E. Staal) – 36. Goc (Huberdeau, Gilbert), 55. Kulikov (Bjugstad, Kopecký)

Tomáš Kopecký (Florida) odohral 15:09 min, 1 asistencia, 2 strely na bránku, 2 plusové body, 1 zblokovaná strela, 1 bodyček

Nashville – Colorado 4:5 (0:3, 1:0, 3:2)

Góly: 35. Hörnqvist (Fisher, Legwand), 49. C. Smith (Spaling, Josi), 53. Ellis, 58. Josi (Stalberg, Ellis) – 7. Holden (MacKinnon, Stastny), 12. Hejda (Mitchell, Talbot), 13. Landeskog (Stastny, MacKinnon), 43. Holden (Mitchell, McLeod), 47. Duchene (Holden, O´Reilly)

Phoenix – New Jersey 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 3. Szwarz (Chipchura, Yandle), 14. Halpern (Moss, Hanzal), 35. Hanzal (Yandle, Vrbata) – 19. Clowe (Ryder, Gelinas), 58. Jágr (Clowe, Greene)

St. Louis – Anaheim 2:3 (0:1, 0:2, 2:0)

Góly: 50. Jackman (Tarasenko, Sobotka), 55. Schwartz (Oshie, Pietrangelo) – 6. Getzlaf (Perry, Fistric), 23. Beleskey (Bonino), 30. Fowler (Getzlaf, Bonino)

Minnesota – Dallas 3:2 po predĺžení (1:0, 1:1, 0:1 – 1:0)

Góly: 8. Haula, 35. Suter (T. Mitchell, Brodin), 63. Prosser (Niederreiter, Coyle) – 32. Garbutt (Fiddler, Peverley), 50. Chiasson (Goligoski, Seguin)

Vancouver – Calgary 3:2 po sam. nájazdoch (0:0, 1:1, 1:1 – 0:0, 1:0)

Góly: 25. Kesler (Kassian, Higgins), 52. Y. Weber (Edler, Kessler), rozhodujúci nájazd premenil Higgins – 22. Giordano (Stempniak), 45. Stajan (Bouma)

Viac k osobe Andrej MeszárošAndrej SekeraBrian ElliottCarey PriceJoe PavelskiJoe ThorntonMartin MarinčinMartin St. LouisRichard PánikRick NashRyan GetzlafTomáš JurčoTomáš KopeckýTomáš Tatar