Philippe_Mexés
Nožničky Philippa Mexésa z AC Miláne v zápase Ligy majstrov, v ktorom "Rosonerri" zvíťazili nad Anderlechtom Brusel 3:1. Foto: SITA/AP

BRUSEL 22. novembra (WEBNOVINY) – Futbalista Philippe Mexés z milánskeho AC sa v stredajšom zápase Ligy majstrov na trávniku Anderlechtu Brusel prezentoval v 71. minúte krásnymi nožničkami.

Tridsaťročný Francúz si centrovanú loptu na hranici pokutového územia najprv elegantne spracoval na hrudi a potom ju efektne poslal za chrbát brankára Silvia Prota, ktorý sa mohol len nečinne prizerať a obdivovať ju.

Mexés týmto gólom upravil stav stretnutia na 2:0 v prospech „Rossoneri“, pretože pred ním sa tesne po polčasovej prestávke v 47. minúte strelecky presadil aj jeho spoluhráč Stephan El Sharaawy.

Zverenci trénera Massimilliana Allegriho už dobre rozbehnutý zápas z rúk nepustili, aj keď ho futbalisti Anderlechtu Brusel ešte zdramatizovali. V 78. minúte znížil na 1:2 Tom De Sutter. Belgickému tímu sa však vyrovnať nepodarilo. V nadstavenom čase, ale ešte udreli hostia z Milána. Brazílčan Alexandre Pato upravil na konečných 3:1 pre taliansky veľkoklub.

Milánčania si týmto víťazstvom zabezpečili postup do osemfinále a v C-skupine doplnili už istého účastníka vyraďovacej fázy – španielsku Málagu, ktorá v stredu remizovala na pôde Zenitu Petrohrad 2:2.