Nba
LeBron James (6) z Miami Heat a George Hill (3) z Indiana Pacers. Foto: SITA/AP

INDIANAPOLIS 25. mája (WEBNOVINY) – Basketbalisti Miami sú po treťom zápase finále play-off Východnej konferencie bližšie k súbojom o trofej ako Indiana. Víťazstvom 99:87 v sobotňajšom prvom domácom stretnutí série sa prvý raz dostali do vedenia – 2:1.

Vo vyraďovacej časti sú Heat na vlastnej palubovke stopercentní, neprehrali ani šiesty duel za sebou. V sobotu ich nezlomilo ani 15-bodové manko v prvom polčase. Od stavu 22:37 domáci prepli v obrane na vyššie obrátky, do diania ich vrátila šnúra stratených lôpt hostí v piatich útokoch za sebou a od smeču LeBrona Jamesa na 52:51 sa Pacers už nedostali do výraznejšieho náskoku.

„V prvej štvrtine som mal pocit, že šliapeme v bahne. Klobúk dolu pred súperom, diktoval tempo hry. My ale nemôžeme v tejto sérii hrať podľa ich partitúry. V druhej štvrtine sme sa vrátili do zápasu, ukázali sme, v čom sme silní,“ zhodnotil priebeh tréner víťazom Erik Spoelstra.

Proti Indiane sa strelecky výraznejšie presadzuje Dwyane Wade, už v treťom stretnutí za sebou prekonal 20-bodovú hranicu. Odvážil sa ak k trom trojkám, premenil dve. „Dokážem strieľať spoza oblúka, iba som sa rozhodol, že to nebudem robiť,“ vysvetlil Wade. LeBron James sa nemusel prekonávať (26 bodov), pretože štyrmi trojkami a celkovo 16 bodmi pomohol aj Ray Allen.

Štvrtá partia série je na programe v pondelok opäť na palubovke úradujúcich šampiónov v Miami.