Miroslav Stoch
Slovenská futbalista Miroslav Stoch. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

SOLÚN 10. augusta (WEBNOVINY) – Slovenský futbalista Miroslav Stoch sa strelecky presadil hneď v prvom zápase po prestupe do gréckeho tímu PAOK Solún.

V sobotňajšom prípravnom dueli proti Kalloni F.C. strelil odchovanec nitrianskej futbalovej školy jediný gól svojho nového zamestnávateľa. Stoch sa presadil v 57. min. PAOK prípravný duel prehral 1:3. Stoch naskočil do zápasu od začiatku druhého polčasu a rozhýbal hru svojho tímu.

„Nováčik súťaže sa chcel vytiahnuť. Na prípravný zápas prišlo pomerne veľa fanúšikov. Viacero hráčov malo voľno, ja som vybehol na druhý polčas a som nesmierne rád, že sa mi podarilo streliť gól. Dostal som dlhý pas na ľavý kraj, naviedol loptu na stred a vystrelil pod brvno. Vyšlo to ideálne,“ tvrdil na webe svojej zastupiteľskej agentúry Miroslav Stoch, ktorý v sobotu nastúpil na ľavom krídle v drese s číslom jedenásť.

„Verím, že číslo 11 na drese mi prinesie šťastie,“ dodal pre fsagency.eu Stoch, ktorý sa už nevie dočkať prvého súťažného zápasu proti Škode Xanthi.

Stoch bude v Grécku rok hosťovať z tureckého Fenerbahce Istanbul. Tranfer definitívne dotiahli v piatok. PAOK bude mať po sezóne na Slováka opciu na prípadný prestup. Dvadsaťtriročný slovenský reprezentant bude údajne v Solúne najlepšie plateným hráčom. Ak si ho bude chcieť PAOK udržať aj po sezóne 2013/2014, bude musieť podľa gréckych médií zaplatiť minimálne 5 miliónov eur.

Stoch v minulosti prešiel cez mládežnícke tímy FC Chelsea, pôsobil aj v holandskom FC Twente. Je úradujúcim držiteľom Ceny Ferenca Puskása od Medzinárodnej futbalovej federácie (FIFA) za najkrajší gól roka. Pre viaceré prehrešky sa neobjavil v premiérovej nominácii nového trénera slovenskej reprezentácie Jána Kozáka na budúcotýždňový medzištátny prípravný zápas proti Rumunsku v Bukurešti (streda 14. augusta o 20.00 h SELČ).