Video: Na Hirschera počas pretekov takmer spadol veľký dron

Marcel Hirscher
Marcel Hirscher len o vlások unikol zrážke, ktorá mohla mať pre neho vážne následky. Foto: print screen YouTube.com

MADONNA DI CAMPIGLIO 23. decembra (WebNoviny.sk) – Z jazdy Marcela Hirschera v 2. kole slalomu v rámci Svetového pohára zjazdárov v talianskej Madonne ubehla necelá minúta, keď tesne za ním dopadol na svah pomerne veľký dron s pripevnenou kamerou.

Rakúsky favorit len o vlások unikol zrážke, ktorá mohla mať pre neho vážne následky. „Niečo za sebou som cítil, ale nevedel som, čo to presne je. Možno jazdec, možno slalomová tyč, myslel som si,“ vravel v cieli 2. kola Hirscher.

Napriek nečakanej okolnosti na trati zostal sústredený, dokončil svoju jazdu a napokon obsadil druhé miesto za nórskym suverénom Henrikom Kristoffersenom. Keď Hirscher v cieli na videu zbadal, čo sa v skutočnosti počas jeho jazdy stalo, zostal na pár sekúnd bez slov. Po chvíli povedal. „Také čosi je absolútna drzosť. Ani nechcem uvažovať nad tým, čo sa mohlo stať. Prosím, kto je za toto zodpovedný, buďte nabudúce opatrnejší,“ vravel Hirscher v rozhovore pre ORF.

Štvornásobný a zároveň úradujúci držiteľ veľkého krištáľového glóbusu za celkový triumf v SP si uvedomuje, že mal veľké šťastie. Ak by ho padajúci dron zasiahol, mohol mať aj po sezóne. „My z organizačného výboru s tým, čo sa stalo, nemáme veľa spoločné. Zodpovedným za tento pád dronu je majiteľ televíznych práv a tým je spoločnosť Infront. Hovoril som už s Marcelom Hirscherom, aj šéfom rakúskych lyžiarov Petrom Schröcksnadelom. Obom som sa ospravedlnil. Mali sme veľké, preveľké šťastie,“ uviedol predseda organizačného výboru pretekov v Madonne di Campiglio Lorenzo Conci.

Pretekový riaditeľ Markus Waldner rovnako nenachádzal slová na nehodu s dronom, ktorej Hirscher ušiel len o vlások. „Šialenosť, chaos, len tesne sme sa vyhli katastrofe. Rátame s tým, že niekto si to odskáče. Či sú drony na pretekoch povolené alebo nie, v budúcnosti už nebudú,“ nahneval sa Waldner. „V Rakúsku a Švajčiarsku sú drony počas verejných akcií zakázané. V Taliansku sú povolené, ale nie s lietaním nad hlavami divákov. Bolo dohodnuté, že dron sa nebude pohybovať nad traťou, ale len nad koridorom bez divákov,“ pokračoval Waldner a neskôr pre agentúru AP dodal: „Kým budem niesť za súťaže zodpovednosť, drony zostanú zakázané. Sú nebezpečné.“

Spoločnosť Infront vydala stanovisko, podľa neho „vyšetruje okolnosti, ktoré predchádzali nehode“.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Marcel Hirscher