Video: Na Malte sa zrútilo lietadlo, zomrelo päť ľudí

Na Malte sa zrútilo lietadlo, zomrelo päť ľudí
Foto: SITA/AP

LUQA 24. októbra (WebNoviny.sk) – Malé lietadlo, ktoré sa v pondelok ráno zrútilo na Malte krátko po štarte z tamojšieho medzinárodného letiska, smerovalo k pobrežiu Líbye, aby tam pre francúzsku vládu monitorovalo pašerácke trasy. Oznámila to maltská vláda, ktorej vyhlásenie citovala agentúra AP.

Všetkých päť obetí havárie boli podľa maltskej vlády Francúzi. Let bol súčasťou sledovanej operácie francúzskeho colného úradu, ktorej úlohou je pátrať po trasách nezákonného obchodu všetkých druhov vrátane pašerákov ľudí a drog. Agentúra DPA napísala, že francúzski colníci prítomnosť svojich ľudí na palube popreli. Francúzske ministerstvo obrany sa k nehode bezprostredne nevyjadrilo.

Vysoká predstaviteľka EÚ pre zahraničnú politiku Federica Mogheriniová potvrdila, že havarované lietadlo nemalo spojitosť s činnosťou EÚ. Informáciu na Twitteri potvrdili aj predstavitelia pohraničnej agentúry Európskej únie (Frontex).

Stroj vzlietol z maltského medzinárodného letiska v Luqe, naklonil sa a spadol neďaleko pristávacej dráhy, pričom časť trosiek dopadla aj na priľahlú cestu.

https://www.youtube.com/watch?v=tGkc8niwyVc

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Federica Mogheriniová