Barcelona Juventus Soccer
Neymar, Stefano Sturaro, Stephan Lichtsteiner Foto: SITA/AP

EAST RUTHERFORD / ORLANDO 23. júla (WebNoviny.sk) – Na Medzinárodnom pohári majstrov vo futbale sa v sobotu v americkom East Rutherforde tešil z víťazstva FC Barcelona nad Juventusom Turín 2:1. Oba góly Kataláncov strelil v rozpätí 11 minút prvého polčasu Neymar (15. a 26.), v drese talianskeho majstra skorigoval na konečných 1:2 v 63. min Giorgio Chiellini.

Na MetLife Stadium v East Rutherforde prišlo 82 104 divákov. Až šesť gólov padlo v druhom sobotňajšom dueli v Orlande, kde anglický vicemajster Tottenham zvíťazil nad parížskym PSG 4:2.

Góly víťazov dosiahli v prvom polčase Christian Eriksen a Eric Dier, po zmene strán trafili Toby Alderweireld a Harry Kane z pokutového kopu. Parížania hrali od 46. min bez vylúčeného brankára Kevina Trappa, ich góly strelili Juhoameričania Edinson Cavani a Javier Pastore.

MEDZINÁRODNÝ POHÁR MAJSTROV VO FUTBALE 2017:

Juventus Turín – FC Barcelona 1:2 (0:2)
Góly: 63. Chiellini – 15. a 26. Neymar

Paríž Saint Germain – Tottenham 2:4 (2:2)
Góly: 6. Cavani, 36. Pastore – 11. Eriksen, 18. Dier, 82. Alderweireld, 88. Harry Kane (z pok. kopu), ČK: 46. Trapp (PSG)