NBA
Blake Griffin z Los Angeles Clippers (zľava) a Dwight Howard z Houston Rockets. Foto: SITA/AP

MIAMI 28. februára (WEBNOVINY) – Basketbalisti Miami odohrali výbornú tretiu štvrtinu dovtedy vyrovnaného súboja NBA s New York Knicks a položili v nej základ svojho víťazstva 108:82. LeBron James dosiahol vo štvrtok v maske chrániacej zlomený nos 31 bodov, Dwyane Wade pridal 23. James v piatom stretnutí za sebou prekonal hranicu 30 bodov.

Pohľad naň sa mi páčil. V maske vyzeral hrozivo. Navyše tomu zodpovedala aj jeho agresivita,“ komentoval doplnok na tvári svojho lídra tréner Miami Erik Spoelstra. „Hodila sa mi k dresu. Je z uhlíkových vláken a oveľa ľahšia ako tá, čo som nosil na tréningu. Dorazila na poslednú chvíľu,“ prezradil James. Miami vyhralo šiesty duel bez prerušenia.

Gortat si vyberie veteránsku voľnú kartu

Washington natiahol sériu úspechov na päť, na palubovke Toronta však na to potreboval až tri predĺženia. Strelecky vyčnievali 31-bodoví Marcin Gortat a John Wall, ktorý v záverečnej päťminútovke dvakrát domácim uchmatol loptu a zakončil jeden rýchly protiútok. Hostia prestrieľali Raptors spod koša 80:46, z brejkov 26:16. „Zajtra si určite vyberiem svoju veteránsku voľnú kartu a dám si pauzu. Nevládzem. Odohral som 51 minút, ledva stojím na nohách,“ odfukoval najvyťaženejší hráč Wizards Gortat.

Vedúci tím NBA Indiana si poradila s Milwaukee 101:96. Paul George a Lance Stephenson dosiahli po 18 bodov, ale tentoraz ich prevýšil 24-bodový Roy Hibbert. Pacers, ktorí prvom polčase prišli o 17-bodové vedenie, majú na konte 44 víťazstiev a 13 prehier. Bucks sú zasa s bilanciou 11-46 najhorším tímom súťaže a vo štvrtok ukázali prečo. Proti Indiane bola ich streľba ako na hojdačke: mali šnúru ôsmich trafených pokusov za sebou, ale aj šiestich nepremenených, potom zase deviatich presných a desiatich nepresných.

Sezónny antirekord NBA

Brooklyn sa rehabilitoval za stredajší 44-bodový debakel od Portlandu, v Denveri vyhral 112:89. Nuggets v prvej štvrtine strelili iba 8 bodov, čo je síce sezónny antirekord NBA, ale nie historické minimum klubu. V novembri 2002 dovolilo San Antonio v prvej dvanásťminútovke Coloradčanom iba tri body. „Cez prestávku som k tomu povedal iba toľko, že tréning sa skončil už včera,“ konštatoval tréner domácich Brian Shaw.

Výsledky štvrtkových stretnutí zámorskej basketbalovej NBA:

Indiana – Milwaukee 101:96 (30:15, 20:35, 23:16, 28:30)

Najviac bodov: Hibbert 24 (12 doskokov), P. George a Stephenson po 18 – B. Knight 23, Middleton 22, Mayo 14

Toronto – Washington 129:134 po trojnásobnom predĺžení (27:21, 27:36, 24:26, 28:23 – 8:8, 4:4, 11:16)

Najviac bodov: DeRozan 34, Vásquez 26, Lowry 18 (10 asistencií) – Gortat (12 doskokov) a Wall po 31, Ariza 16 (10 doskokov)

Miami – New York 108:82 (28:22, 27:28, 32:14, 21:18)

Najviac bodov: James 31, Wade 23, Chalmers, Cole a R. Allen po 11 – C. Anthony 29, T. Chandler 19 (16 doskokov), J. R. Smith 11

Denver – Brooklyn 89:112 (8:29, 28:30, 20:30, 33:23)

Najviac bodov: Foye 15, Faried a Hickson po 14 – Pierce 18, Joe Johnson, Thornton a Mason Plumlee po 10