Marek Hamšík
Hráči Hellasu Verona sa márne snažia zablokovať loptu po strele Marka Hamšíka, ktorá skončila v sieti. Slovenský futbalista strelil v nedeľňajšom zápase Serie A dva góly a aj jeho zásluhou Neapol zvíťazil 6:2. Foto: SITA/AP

RÍM 26. októbra (WEBNOVINY) – Taliansky tím SSC Neapol, ktorý je súperom slovenského futbalového majstra ŠK Slovan Bratislava v I-skupine Európskej ligy 2014/2015, zvíťazil v nedeľňajšom podvečernom stretnutí 8. kola Serie A v domácom prostredí nad Hellasom Verona 6:2 (1:1).

Jedným z hlavných protagonistov a hrdinov duelu na štadióne San Paolo bol slovenský reprezentant v drese „partenopei“ Marek Hamšík, ktorý strelil dva góly (premiérové v tejto ligovej sezóne, pozn.) a na jeden prihral Španielovi Josému Callejónovi. Hetrik zaznamenal argentínsky útočník Gonzalo Higuaín.

Dvadsaťsedemročný rodák z Banskej Bystrice Hamšík sa po rýchlom vedúcom góle od Islanďana Emila Hallfredssona postaral o obrat nepriaznivého stavu v prospech SSC: presadil sa v 44. a 58. min. Hellas síce ešte dokázal odpovedať Urugujčanom Nicolásom Lópezom, v záverečnej 25-minútovke však prišla domáca smršť a štyri góly v sieti brazílskeho brankára Verony Rafaela Bittencourta Pinheira. O tri z nich sa postaral spomenutý argentínsky vicemajster sveta Higuaín, ten posledný v stretnutí strelil v 90. min z pokutového kopu. To už na trávniku nebol Hamšík, ktorého v 85. min vystriedal Henrique.

Mužstvo spod Vezuva po zlom vstupe do sezóny aktuálne ťahá v najvyššej talianskej súťaži sériu piatich súbojov bez prehry (3 – 2 – 0, skóre 14:8), v tabuľke je momentálne siedmy so 14 bodmi. Neapolčania 2. októbra na bratislavských Pasienkoch potvrdili úlohu favoritov a zdolali slovanistov v rámci EL 2:0, odvetný duel v Taliansku je na programe vo štvrtok 11. decembra 2014.

Radosť z víťazstva mal aj ďalší Slovák Juraj Kucka, jeho FC Janov vyhral na pôde Chieva Verona 2:1, slovenský futbalista hral do 78. minúte a v prvom polčase dostal žltú kartu. Lídrom tabuľky je naďalej Juventus Turín, ktorý v nedeľu porazil Palermo 2:0. Góly „starej dámy“ strelil Arturo Vidal a Fernando Llorente.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 8. kola Serie A:
Chievo – FC Janov 1:2 (1:0)

Góly: 36. Zukanovič – 72. Matri, 84. Pinilla, ČK: 73. Radovanovič (Chievo) po 2. ŽK

Juraj Kucka (Janov) hral do 78. min, v 30. min dostal ŽK

Juventus Turín – Palermo 2:0 (1:0)

Góly: 32. Vidal, 64. Llorente

Udinese – Atalanta Bergamo 2:0 (2:0)

Góly: 6. Di Natale, 36. Thereau

Cesena – Inter Miláno 0:1 (0:1)

Gól: 32. Icardi (z 11 m), ČK: 30. Leali (Cesena)

Neapol – Hellas Verona 6:2 (1:1)

Góly: 68., 84. a 90. G. Higuaín (tretí z 11 m), 44. a 58. HAMŠÍK, 76. Callejón – 1. Hallfredsson, 66. Nicolás López

Marek Hamšík (Neapol) hral do 85. min, v 44. a 58. skóroval.

Lazio Rím – FC Turín 2:1 (1:0)

Góly: 15. Biglia, 60. Klose – 53. Farnerud

AC Miláno – Fiorentina 1:1 (1:0)

Góly: 25. N. de Jong – 64. J. Iličič

1. Juventus Turín 8 6 1 0 16:3 22

2. AS Rím 8 6 1 1 14:4 19

3. Udinese 8 5 1 2 11:6 16

4. Sampdoria Janov 8 4 4 0 9:4 16