Video: Nechápem, kde na tie hovadiny chodíte. Telefonoval Fico šéfovi VšZP

Robert_fico.jpg
Premiér Robert Fico telefonoval šéfovi VšZP. Reprofoto: facebook.com/robertficosmersd

BRATISLAVA 7. marca (WebNoviny.sk) – „Nechápem, kde na tie hovadiny chodíte,“ povedal premiér Robert Fico šéfovi Všeobecnej zdravotnej poisťovne Miroslavovi Kočanovi v telefonickom rozhovore.

Vyše trojminútové video zverejnil na sociálnej sieti Facebook. V statuse nad videom uviedol, že riaditeľ bol tesne pred telefonátom upozornený na to, že rozhovor je nahrávaný.

Fico volal Kočanovi pre ozdravný plán a návrhy, ktoré poisťovňa predložila a vyvolali búrku nevôle. Premiér šéfa poisťovne požiadal, aby „nezmyselný ozdravný plán“ stiahol.

„Ak máte na niekom šetriť, tak šetrite na svojich ľuďoch, sekretárkach, autách, na budovách, ale nebudete šetriť na starých ľuďoch s nejakými plienkami,“ povedal Fico do telefónu.

Premiér sa vyjadril, že v takejto podobe ozdravný plán „nikdy nepodporí“. Nesúhlasí s tým, aby prijímané opatrenia išli proti pacientovi.

Neprejde vám šedý zákal, neprejde vám hepatitída ani žiadne plienky. Nič také by som nemohol odsúhlasiť,“ vyhlásil Fico. Zdôraznil, že bude robiť všetko pre to, aby mal minister zdravotníctva Tomáš Drucker dosť peňazí a vedel situáciu riešiť.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Miroslav KočanRobert FicoTomáš Drucker
Firmy a inštitúcie MZ Ministerstvo zdravotníctva SRVšZP Všeobecná zdravotná poisťovňa