Marko Marin
Futbalisti Queens Park Rangers dohovárajú hlavnému rozhodcovi Masonovi dohovárajú, aby potrestal Marka Marina (vľavo) za zákrok na Stéphana Mbiu. Foto: SITA/AP

BRATISLAVA 3. januára (WEBNOVINY) – V stredajšom zápase 21. kola anglickej Premier League medzi FC Chelsea a Queens Park Rangers sa na Stamford Bridge hneď v úvode prezentoval tvrdým zákrokom hráč domácich Marko Marin.

Dvadsaťtriročný futbalista, ktorého prezývajú aj „nemecký Messi“, v 4. minúte poslal nešetrne k zemi Stéphana Mbiu. Kamerunčan mohol byť rád, že z tohto súboja vyšiel zdravý. Nechýbalo veľa a nohu mu mohla zdobiť sadra a v horšom prípade mohol skončiť na operačnom stole.

Marin sa po faule tváril, že vlastne nič neurobil, ale rozhodca sa obmäkčiť nenechal a vytiahol žltú kartu, čo možno bolo za tento zákrok aj málo, no Nemec mal šťastie a v zápase mohol pokračovať až do 60. minúty, kedy ho tréner Rafael Benitéz vystriedal.

„The Blues“ v tomto súboji nakoniec neuspeli a prehrali 0:1. Jediný gól stretnutia strelil v 78. minúte Shaun Wright-Phillips.