Guédé
Slovenský reprezentant Karim Guédé (v popredí), hráč Freiburgu, dostal červenú kartu po 12 minútach. Foto: SITA, AP

BRATISLAVA 20. septembra (WEBNOVINY) – V H-skupine 1. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014 český Slovan Liberec, za ktorý nezasiahli do stretnutia Slováci Lukáš Hroššo a Ľuboš Kolár, uhral na trávniku nemeckého bundesligového Freiburgu cennú remízu 2:2.

V drese domácich zažil horúce chvíle naturalizovaný slovenský reprezentant Karim Guédé. Ten vybehol na trávnik v 66. minúte za stavu 2:0, ale už o dvanásť minút neskôr sa po druhej žltej karte – a priebežnej remíze 2:2 – porúčal z ihriska.

Španielska Valencia v A-skupine podľahla na domácom štadióne Mestalla vysoko 0:3 zástupcovi anglickej Premier League Swansea City; stretnutie ovplyvnila červená karta domáceho stopéra Adila Ramiho už v 10. minúte.

O ďalší nečakaný výsledok sa v B-skupine postaral bulharský majster Ludogorec Razgrad, premožiteľ slovenského šampióna ŠK Slovan Bratislava v druhom predkole Ligy majstrov, ktorý vo štvrtok nečakane zvíťazil na trávniku holandského PSV Eindhoven 2:0.

Ukrajinské Dynamo Kyjev nadviazalo na nepresvedčivé výsledky v domácej súťaži aj na pohárovej scéne a v „géčku“ podľahlo belgickému Genku 0:1.

Nečakalo sa ani hladké víťazstvo Eintrachtu Frankfurt nad francúzskym Girondins Bordeaux 3:0, domácich naštartoval už 4. minúte presný zásah českej posily Václava Kadleca.

PAOK Solún, za ktorý odohral celý duel Miroslav Stoch, otočil nepriaznivo sa vyvíjajúci duel proti kazašskej Karagande (2:1).

Ruský tím Rubin Kazaň nastrieľal úctyhodných päť gólov na pôde slovinského Mariboru, kde zvíťazil 5:2.

Súhrn štvrtkových stretnutí 1. kola hlavnej fázy futbalovej Európskej ligy UEFA 2013/2014:

A-skupina:

FC St. Gallen (Švaj.) – Kubaň Krasnodar (Rus.) 2:0 (0:0)

Góly: 56. a 76. Karanovič, ČK: 90.+ Kaboré (Kubaň) po druhej ŽK, rozhodoval: Gil (Poľ.)

FC Valencia (Šp.) – Swansea City (Angl.) 0:3 (0:1)

Góly: 15. Bony Wilfried, 58. Michu, 62. J. de Guzmán, ČK: 10. Adil Rami (Valencia), rozhodoval: Gumienny (Belg.)

Tabuľka A-skupiny:

1. Swansea 1 1 0 0 3:0 3

2. St. Gallen 1 1 0 0 2:0 3

3. Kubaň 1 0 0 1 0:2 0

4. Valencia 1 0 0 1 0:3 0

B-skupina:

PSV Eindhoven (Hol.) – PFC Ludogorec Razgrad (Bul.) 0:2 (0:0)

Góly: 60. Bezjak, 74. Misidjan, rozhodovali: Kružliak – T. Somoláni, Mókoš (všetci SR)

Dinamo Záhreb (Chor.) – Černomorec Odessa (Ukr.) 1:2 (1:0)

Góly: 43. J. Fernándes – 62. A. Antonov, 65. F. Dja Djédjé, rozhodoval: Göcek (Tur.)

Tabuľka B-skupiny:

1. Razgrad 1 1 0 0 2:0 3

2. Odessa 1 1 0 0 2:1 3

3. D. Záhreb 1 0 0 1 1:2 0

4. Eindhoven 1 0 0 1 0:2 0

C-skupina:

Standard Liége (Belg.) – Esbjerg fB (Dán.) 1:2 (0:0)

Góly: 74. Mujangi Bia – 63. Van Buren, 90.+ Bakenga, rozhodoval: Mažeika (Lit.)

Red Bull Salzburg (Rak.) – IF Elfsborg (Švéd.) 4:0 (2:0)

Góly: 45., 69. a 79. Soriano (prvý z pok. kopu), 36. Alan, rozhodoval: Trattou (Cyp.)

Dušan Švento (Salzburg) nefiguroval v zápise o stretnutí.

Tabuľka C-skupiny:

1. Salzburg 1 1 0 0 4:0 3

2. Esbjerg 1 1 0 0 2:1 3

3. Liége 1 0 0 1 1:2 0

4. Elfsborg 1 0 0 1 0:4 0

D-skupina:

NK Maribor (Slovin.) – Rubin Kazaň (Rus.) 2:5 (1:2)

Góly: 35. Milec, 73. Fajič – 23. Gökdeniz Karadeniz, 27. Marcano, 69. R. Jeriomenko, 90. J. Rondón, 90.+ Riazancev, rozhodoval: Van Boekel (Hol.)

E-skupina:

CS Pandurii Targu Jiu (Rum.) – Dnipro Dnepropetrovsk (Ukr.) 0:1 (0:1)

Gól: 38. Rotaň, rozhodoval: Kever (Švaj.)

ACF Fiorentina (Tal.) – Pacos de Ferreira (Portug.) 3:0 (1:0)

Góly: 30. G. Rodríguez, 67. Matos, 76. G. Rossi, rozhodoval: Blom (Hol.)

Rozhodoval: C. Gómez (Šp.)

Eintracht Frankfurt (Nem.) – Girondins Bordeaux (Fr.) 3:0 (2:0)

Góly: 4. V. Kadlec, 16. Russ, 52. Djakpa, ČK: 62. Orban (Bordeaux), rozhodoval: Marriner (Angl.)

Tabuľka F-skupiny:

1. E. Frankfurt 1 1 0 0 3:0 3

2. Tel Aviv 1 0 1 0 0:0 1

APOEL 1 0 1 0 0:0 1

4. Bordeaux 1 0 0 1 0:3 0

G-skupina:

FC Thun (Švaj.) – Rapid Viedeň (Rak.) 1:0 (1:0)

Gól: 35. Schneuwly, rozhodoval: Kakos (Gréc.)

Ján Novota (Rapid) odchytal celý zápas.

Dynamo Kyjev (Ukr.) – KRC Genk (Belg.) 0:1 (0:0)

Gól: 62. Gorius, rozhodoval: Sidiropulos (Gréc.)

Tabuľka G-skupiny:

1. Thun 1 1 0 0 1:0 3

Genk 1 1 0 0 1:0 3

3. Kyjev 1 0 0 1 0:1 0

Rapid 1 0 0 1 0:1 0

H-skupina:

Estoril Praia (Portug.) – FC Sevilla (Šp.) 1:2 (0:0)

Góly: 61. Bruno Miguel – 59. Machin, 77. Gameiro, rozhodoval: Yefet (Izr.)

SC Freiburg (Nem.) – Slovan Liberec (ČR) 2:2 (2:0)

Góly: 22. J. Schuster (z pok. kopu), 35. Mehmedi – 67. V. Kalitvincev, 74. Rabušic, ČK: 78. GUÉDÉ po druhej ŽK – 90.+ Rybalka po druhej ŽK, rozhodoval: Balaj (Rum.)

Karim Guédé (Freiburg) nastúpil v 66. min a hral do 78. min, keď bol vylúčený – Ľuboš Kolár a Lukáš Hroššo (obaja Liberec) sedeli na lavičke náhradníkov

Tabuľka H-skupiny:

1. Sevilla 1 1 0 0 2:1 3

2. Freiburg 1 0 1 0 2:2 1

Liberec 1 0 1 0 2:2 1

4. Estoril 1 0 0 1 1:2 0

I-skupina:

Vitória de Guimaraes (Portug.) – HNK Rijeka (Chor.) 4:0 (1:0)

Góly: 36. Abdoulaye Ba, 48. Plange, 68. Maazou, 81. André André, rozhodoval: Kulbakov (Bul.)

J-skupina:

Lazio Rím (Tal.) – Legia Varšava (Poľ.) 1:0 (0:0)

Gól: 53. Hernanes, rozhodoval: Jakobsson (Isl.)

Dušan Kuciak (Legia) nefiguroval pre zranenie v zápise o stretnutí.

Apollon Limassol (Cyp.) – Trabzonspor (Tur.) 1:2 (1:1)

Góly: 18. Sangoy (z pok. kopu) – 20. Malouda, 86. Yusuf Erdogan, rozhodoval: Lahoz (Šp.)

Tabuľka J-skupiny:

1. Trabzonspor 1 1 0 0 2:1 3

2. Lazio 1 1 0 0 1:0 3

3. Legia 1 0 0 1 0:1 0

4. Apollon 1 0 0 1 1:2 0

K-skupina:

Tottenham Hotspur (Angl.) – Tromsö IL (Nór.) 3:0 (2:0)

Góly: 21. a 29. J. Defoe, 86. Ch. Eriksen, rozhodoval: Kovařík (ČR)

L-skupina:

Maccabi Haifa (Izr.) – AZ Alkmaar (Hol.) 0:1 (0:0)

Gól: 71. Gudmundsson, rozhodoval: Schörgenhofer (Rak.)

PAOK Solún (Gréc.) – Šachťor Karaganda (Kaz.) 2:1 (0:0)

Góly: 75. Athanasiadis, 90.+ Vukič – 50. Roger Caňas (z pok. kopu), ČK: 87. Poryvajev (Karaganda), rozhodoval: Fautrel (Fr.)

Miroslav Stoch (PAOK) odohral celý zápas.