Video: Nitrania vinia Trenčanov z „poľovačky“ na Lantošiho, k zápasom play-off sa vyjadril aj Lintner

Róbert Lantoši, HK Nitra
Jeden zo zákrokov na útočníka Róberta Lantošiho z HK Nitra počas druhého štvrťfinálového zápasu Tipsport ligy. Nitra, 12. marec 2019. Reprofoto: www.youtube.com.

BRATISLAVA 13. marca (WebNovinys.k) – Riaditeľ Pro-hokeja, riadiaceho orgánu Tipsport ligy, Richard Lintner je po úvodných dvoch zápasoch každej série štvrťfinále play-off najvyššej slovenskej hokejovej súťaže spokojný s nasadením tímov.

Najmä po ostatnom zápase Nitry s Trenčínom (4:1), ale i Košíc s Popradom (1:2 po predĺžení) je aj znepokojený, vzhľadom na niektoré neprimerané zákroky, ktorých obeťami sa stali napríklad Ladislav Nagy (Košice) či Róbert Lantoši (Nitra).

„Som nesmierne spokojný s tým, v akom tempe, nasadení a kvalite sa tohtoročné play-off Tipsport ligy rozbehlo. Do play-off bezpochyby patrí maximálna tvrdosť, bez ktorej si vypäté zápasy neviem predstaviť. Som však znepokojený, koľkých zákrokov na hlavu a krk sme boli v prvých zápasoch svedkami. Budem apelovať na kluby, ‚disciplinárku‘ aj oddelenie rozhodcov, aby tento fakt vnímali citlivo predtým, ako by prišlo k zraneniam, ktoré v hokeji nechceme vidieť,“ uviedol Lintner pre oficiálny profil súťaže na facebooku.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Richard LintnerRóbert Lantoši
Firmy a inštitúcie HC KošiceHK Dukla TrenčínHK NitraHK PopradPro-Hokej