Novak djokovic

PEKING 7. októbra (WEBNOVINY) – Srbský tenista Novak Djokovič získal titul vo dvojhre na turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu.

V nedeľňajšom finále singlovej súťaže v čínskej metropole si zverenec Mariána Vajdu poradil s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom, trojkou „pavúka“, za 102 minút 7:6 (4), 6:2.

Dvadsaťpäťročný 2. muž svetového rebríčka Djokovič nasadený ako prvý získal svoju 32. trofej vo dvojhre na hlavnej profesionálnej úrovni, 4. v tejto sezóne.

V bilancii zo vzájomných duelov s 27-ročným Tsongom (7.) upravil na 8:5, nadviazal na úspech 6:1, 7:5 zo štvrťfinále OH 2012 na wimbledonskej tráve v Londýne.

Francúza prekonal aj vo finále melbournských grandslamových Australian Open 2008.

„Je fantastické vyhrať na novom štadióne. V prvom sete sme sa mohli obaja spoľahnúť na svoje podanie, keď sme potrebovali a myslím si, že jediným vyústením bol tajbrejk. V ňom som musel zostať pokojný až do konca. Tsonga urobil dvojchybu, čo ho pravdepodobne stálo set. Keď vstupujete do druhého setu s výhodou už jedného získaného, ste vo väčšej psychickej pohode a hráte oveľa sebavedomejšie. V úvode druhého dejstva sa mi podarilo brejkúť súpera a cítil som sa na kurte oveľa pohodlnejšie,“ povedal rodák z Belehradu.

Svoj triumf oslávil famózny Srb skutočne netradične. Po malom presviedčaní si priamo na kurte vyskúšal, ako sa v Pekingu tancuje na hit Gangnam Style od juhokórejského rappera s prezývkou Psy.

Djokovič tak splnil sľub z minulého týždňa.

Obrazom: Djokovič oslávil triumf v Číne štýlovo

Novak Djokovič triumfoval v Číne
Srbský tenista Novak Djokovič získal titul vo dvojhre na turnaji ATP World Tour 500 China Open v Pekingu. V nedeľňajšom finále singlovej súťaže v čínskej metropole si zverenec Mariána Vajdu poradil s Francúzom Joom-Wilfriedom Tsongom, trojkou "pavúka", za 102 minút 7:6 (4), 6:2. Svoj triumf oslávil famózny Srb skutočne netradične. Po malom presviedčaní si priamo na kurte vyskúšal, ako sa v Pekingu tancuje na hit Gangnam Style od juhokórejského rappera s prezývkou Psy. Foto: SITA/AP

„Nie, nebolo to plánované. Hovoril som s fanúšikmi, ktorí mi navrhli, aby som to zatancoval, keď vyhrám turnaj. Takže som musel dodržať sľub a bola to sranda,“ povedal pre agentúru AFP.

Američania Bob a Mike Bryanovci nasadení ako prví zvíťazili v nedeľňajšom finále štvorhry nad Argentínčanom Carlosom Berlocqom a Uzbekom Denisom Istominom za 57 minút hladko 6:3, 6:2.

Tridsaťštyriročné kalifornské dvojičky triumfovali v debli v Pekingu tretí raz za štyri sezóny. Predtým sa radovali v rokoch 2009 a 2010.

Mike Bryan získal svoju 84. trofej vo štvorhre, čím sa na čele historického poradia odpútal od Austrálčana Todda Woodbridga (83). Bob Bryan má na konte 82 primátov. Američania si v tejto sezóne vybojovali svoj 7. titul, majú zápasovú bilanciu 59:9. Z čínskej metropoly si odnášajú 156 740 dolárov.

Dvojhra – finále:

Novak Djokovič (Srb.-1) – Jo-Wilfried Tsonga (Fr.-3) 7:6 (4), 6:2 za 102 minút

Štvorhra – finále:

Bob Bryan, Mike Bryan (USA-1) – Carlos Berlocq, Denis Istomin (Arg./Uzb.) 6:3, 6:2 za 57 minút