Slovan, Sparta
Zľava: Hráč Slovana Tomáš Mojžíš a hráč Sparty Daniel Přibyl a brankár Slovana Jaroslav Janus v akcii. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 13. augusta (WEBNOVINY) – Hokejisti HC Slovan Bratislava prehrali v utorkovom domácom stretnutí v rámci European Trophy 2013 s českým tímom HC Sparta Praha 2:3 po samostatných nájazdoch.

Pre „belasých“ je to prvá prehra v príprave na novú sezónu 2013/2014 – ich druhú – v nadnárodnej Kontinentálnej hokejovej lige (KHL).

Najbližšie sa zverenci Rostislava Čadu predstavia v ET 2013 vo štvrtok 15. augusta opäť doma proti Pirátom Chomutov.

European Trophy 2013 – utorkový výsledok:

HC Slovan Bratislava (SR) – HC Sparta Praha (ČR) 2:3 po sam. nájazdoch (0:0, 0:1, 2:1 – 0:0, 0:1)

Góly: 44. Bartovič (Netík), 45. Vondrka (Kukumberg) – 38. Sičák (Forman, Kubát), 60. Pilař, rozhodujúci sam. nájazd premenil Pilař

Prvá tretina súboja tímov, ktoré v príprave do utorka neprehrali, nepriniesla gólovú radosť ani v jednom tábore. Na úvodný presný zásah si diváci v Slovnaft aréne museli počkať až do 38. min.

Obrazom: Najkrajšie momenty zo zápasu

Slovan - Sparta
Hráč Slovana Tomáš Mojžíš a hráč Sparty Daniel Přibyl a brankár Slovana Jaroslav Janus počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Hráč Slovana Milan Bartovič a brankár Sparty Tomáš Popperle počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Brankár Slovana Jaroslav Janus a hráč Sparty Lukáš Klimek počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Brankár Slovana Jaroslav Janus (vpravo) počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo
Hráči Sparty Karel Kubát a Vladimír Sičák počas zápasu hokejového turnaja European Trophy medzi HC Slovan Bratislava a Sparta Praha (ČR). Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Pri avizovanom vylúčení domácich mala Sparta na ľade výhodu o jedného hráča – Formanovu strelu Janus vyrazil do priestoru, kde stál voľný Sičák, ktorý otvoril skóre duelu – 0:1. Gólovo najúrodnejšia bola tretia tretina: najskôr v 44. min sa dostala do brejku dvojica Netík – Bartovič, pričom druhý spomenutý vymietol ľavý horný roh Pöpperleho bránky – 1:1.

O necelú minútu Vondrka po Kukumbergovej prihrávke strelou z prvej poslal Slovan do vedenia – 2:1. Pražanom sa podarilo vyrovnať počas záverečnej hry bez brankára, keď sa v 60. min presadil Pilař.

Keďže v predĺžení slovanisti nevyužili ani presilovú hru piatich proti trom, o všetkom rozhodli samostatné nájazdy. Hrdinom sa napokon stal Pilař, ktorý ako jediný premenil svoj samostatný nájazd.