NBA, Indiana Pacers, New York Knickers
Indiana Pacers center Roy Hibbert (55) collides with New York Knicks guard J.R. Smith (8) Foto: SITA/AP

NEW YORK 6. mája (WEBNOVINY) – Oklahoma poväčšine nedeľňajšieho prvého zápasu semifinále play-off Západnej konferencie basketbalovej NBA proti Memphisu ťahala za kratší koniec, ale nespanikárila a v závere strhla dôležité víťazstvo na svoju stranu.

Marc Gasol 1:08 min pred koncom záverečnej štvrtiny ešte upravil na 90:87 pre hostí, ale Kevin Durant potom štyrmi bodmi po sebe otočil na 91:90 a Reggie Jackson dvoma šestkami spečatil vydretý úspech Thunder.

Zaslúžili si to, naozaj. My sme nevyužili niekoľko dobrých príležitosti a Durant predviedol skvelé ťahy. V poslednej štvrtine sme jednoducho neboli schopní udržať sa na dovtedajšej úrovni,“ poznamenal tréner Grizzlies Lionel Hollins. „Teším sa z prvého víťazstva, som hrdý na úsilie a bojovného ducha u chlapcov. Naše defenzívne rozostavenie v poslednej dvanásťminútovke bolo presne také, aké malo byť. Musíte si pokryť každú piaď palubovky. O tom bude táto séria,“ domnieva sa domáci kouč Scott Brooks.

Do očí bijúca prevaha basketbalistov Indiany pod košom New Yorku v prvom semifinálovom stretnutí v Madison Square Garden sa premietla do víťazstva hostí 102:95. Pacers dominovali v doskokoch (44:30, útočné 11:6) i bodoch z vymedzeného územia (46:32), pod košom si spravila poriadok dvojica David West (20 bodov, 4 doskoky), Roy Hibbert (14 bodov, 8 doskokov, 5 blokov).

Domáci pivot Tyson Chandler im nesiahal ani po členky: vyfauloval sa, keď mal na konte 4 body a 3 doskoky za 29 minút. Carmelo Anthony nastrieľal 27 bodov a 11 doskokov, ale z hry premenil iba 10 z 28 pokusov. „Odviedli sme skvelú prácu. Využili sme našu výškovú prevahu, podoskakovali nejaké odrazené lopty v útoku a utvorili si druhé šance na zakončenie,“ trafil klinec po hlavičke West. „Súper hral tvrdšie než my, v čom bol hlavný rozdiel. Pod košom musíme byť dôraznejší, ak chceme pomýšľať na postup z tejto série,“ načrtol tréner Knicks Mike Woodson.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 2. kola play-off zámorskej basketbalovej NBA (hrá sa na štyri víťazstvá):

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Semifinále:

Oklahoma City Thunder – Memphis Grizzlies 93:91 (14:16, 33:30, 17:27, 29:18) – stav série: 1:0

Najviac bodov: Durant 35 (15 doskokov), Kevin Martin 25 (3 trojky), R. Jackson 12 – M. Gasol 20 (10 doskokov), Z. Randolph 18 (10 doskokov), Pondexter (3 trojky) a Conley po 13