Arizona Coyotes

VANCOUVER 11. januára (WebNoviny.sk) – Slovenský hokejista Richard Pánik vo štvrtok prerušil sedemzápasovú sériu bez presného zásahu.

V súboji proti domácemu Vancouveru patril k najlepším hráčom stretnutia a troma bodmi za dva góly, vrátane víťazného, a jednu asistenciu režíroval triumf Coyotes nad Canucks 4:3.

Za takmer 16 minút na ľade rozdal aj tri „hity“

Víťazstvo Arizony Pánik spečatil chirurgicky presnou strelou zápästím spoza obrancu z pravého kruhu 50 sekúnd pred koncom predĺženia. Bol to jeho deviaty zásah v ročníku. „Iba som sa snažil presne vystreliť a vyšlo to,“ tešil sa podľa nhl.com Pánik, ktorý odohral 15:58 min a získal aj dva plusové body. Okrem toho rozdal tri „hity“.

Z výkonu svojho zverenca bol nadšený tréner Rick Tocchet. Dvadsaťsedemročný krídelník potvrdil staré známe pravidlo, že početná streľba sa vypláca. Brankára Canucks ohrozil dovedna štyrikrát. „Má naozaj dobrú strelu, to je v predĺžení kľúčové,“ myslí si kouč Arizony.

Odchovanca MHC Martin vyhlásili za druhú hviezdu zápasu. O titul najlepšieho hráča stretnutia ho pripravil švajčiarsky útočník domácich Sven Bärtschi s dvoma gólmi.

Zúžitkoval aj prihrávku Hinostrozu

Pánik otvoril skóre duelu v 22. minúte, keď sa výborne uvoľnil v predbránkovom priestore a zúžitkoval prihrávku spoluhráča Vinnieho Hinostrozu. Neskôr si pripísal asistenciu pri presnom zásahu obranca Nicka Cousinsa, ktorý poslal „kojotov“ do vedenia 2:1.

„Naša formácia hrala výborne. Tlačili sme sa na obrancov súpera a tvrdo sme ich dohrávali. Brad Richardson a Hinostroza odviedli skvelú robotu a to mi veľmi pomohlo,“ skromne zhodnotil niekdajší útočník Chicaga, Toronta a Tampy Bay.

Richard Pánik dosiahol rovnakú bilanciu ako vo štvrtok – dva góly a jedna asistencia – predtým naposledy ešte 11. februára 2017 v zápase Chicaga proti Edmontonu (5:1).

Víťaz Calderovho pohára v nižšej AHL za rok 2012 odohral v aktuálnej sezóne dosiaľ 40 zápasov, k deviatim gólom pridal aj osem asistencií. Arizona je po 43 odohraných zápasoch na 12. mieste Západnej konferencie NHL.