Jordan Staal, Trevor van Riemsdyk, Tomáš Tatar
1
Hráči Caroliny Hurricanes Jordan Staal a Trevor van Riemsdyk v súboji s útočníkom Tomášom Tatarom z Montrealu Canadiens počas nedeľňajšieho zápasu NHL, v ktorom domáci tím zvíťazil 2:1 po predĺžení. Carolina, 24. marec 2019. Foto: SITA/AP.

RALEIGH 25. marca (WebNoviny.sk) – Hokejisti Montrealu s Tomášom Tatarom v zostave podľahli hráčom domácej Caroliny 1:2 po predĺžení v nedeľňajšom stretnutí zámorskej NHL. Dvadsaťosemročný krídelník absolvoval takmer 18 a pol minúty, prezentoval sa 3 strelami na bránku súpera a 2 „hitmi“.

Svečnikov prepísal históriu Caroliny

V závere druhej tretiny sedel na trestnej lavici za hákovanie, domáci tím jeho vylúčenie nevyužil.

Rozhodujúci gól strelil v 64. min čoskoro 19-ročný útočník Andrej Svečnikov (nar. 26. marca 2000). Stal sa vôbec najmladším autorom gólu v predĺžení v klubovej histórii. „Videl som tam priestor, tak som sa pokúsil vystreliť a vyšlo to. Som veľmi spokojný,“ povedal podľa nhl.com rodák zo Sibíri.

Gólman Hurricanes Curtis McElhinney kryl 28 striel súpera. „Brankár Montrealu Carey Price bol fenomenálny. Je to jeden z najlepších gólmanov súčasnosti, ak nie úplne najlepší. Baví ma chytať proti nemu. Snažím sa s ním držať krok. Je potom pekné byť v tíme, ktorý zvíťazí,“ pochválil súpera. Price zneškodnil 38 striel domácich.

Skórovali aj Voráček a Vrána

Hokejisti Washingtonu zvíťazili nad hráčmi Philadelphie 3:1. Ukončili sériu dvoch neúspechov a dostali sa na priebežné tretie miesto Východnej konferencie. Skóre stretnutia otvoril už vo štvrtej minúte Tom Wilson, pre ktorého to bol 22. presný zásah v sezóne.

Náskok zverencov Todda R. Reirdena zvýšil v 31. min Travis Boyd, ale hostí vrátil do hry využitou presilovkou Jakub Voráček. Nebol však jediným Čechom, ktorý sa zapísal do streleckej listiny. V 49. min skóroval jeho súper Jakub Vrána a úspešným brejkom uzavrel gólový účet zápasu.

Trotzov 1600. zápas v základnej časti

Arizona v zostave aj so slovenským útočníkom Richardom Pánikom prehrala na ľade New York Islanders 0:2. Rodák z Martina absolvoval 17:47 min a na gólmana súpera vyslal štyri strely. Brankár Islanders Robin Lehner kryl všetkých 31 striel súpera a pripísal si piate čisté konto v sezóne, zároveň 13. v kariére.

„Ostrovania“ urobili radosť svojmu trénerovi Barrymu Trotzovi, pre ktorého to bol už 1600. zápas v základnej časti NHL. „Hráme veľmi dobre, je to jednoduché. Keď vám ide hra, ste spokojní a nemusíte sa tak obávať o skóre. Stačí iba hrať tak ako teraz a výsledky sa dostavia,“ uviedol 56-ročný kouč.

Sumáre NHL

• nedeľa

Washington – Philadelphia 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Góly: 4. T. Wilson (Jensen, Ovečkin), 31. Boyd (Niskanen, Dowd), 49. Vrána (Connolly) – 38. J. Voráček

New York Islanders – Arizona 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Góly: 5. Eberle (Leddy, J. Boychuk), 57. Nelson (Komarov)
Richard Pánik (Arizona)17:47 min, 4 strely na bránku, 3 „hity“

Carolina – Montreal 2:1 po predĺžení (0:1, 0:0, 1:0 – 1:0)
Góly: 55. T. van Riemsdyk (Ferland, Martinook), 64. Svečnikov (J. Staal) – 15. Byron (Gallagher, N. Thompson)
Tomáš Tatar (Montreal) 17:24 min, 2 trestné minúty, 3 strely na bránku, 2 „hity“

Chicago – Colorado 2:1 po predĺžení (0:0, 0:1. 1:0 – 1:0)
Góly: 42. Anisimov (Seabrook), 62. Keith (Saad) – 36. Kerfoot (Barrie, MacKinnon)

Vancouver – Columbus 0:5 (0:1, 0:2, 0:2)
Góly: 17. J. Anderson (Dubois, McQuaid), 21. Dubois (Panarin), 27. Dzingel (J. Anderson), 48. Bjorkstrand (Jenner, Wennberg), 51. J. Anderson

Video: Halák sa dotiahol na najproduktívnejšieho brankára v tejto sezóne NHL Video: Tatar exceloval proti Buffalu a pripísal si tri body, v NHL uspela aj Jarošova Ottawa

Boli sme na tom už všelijako, okomentoval Sólymos klesajúce preferencie Mosta-Híd Cestu na Srí Lanku radšej zvážte, zahraniční turisti môžu predstavovať pre teroristov atraktívny cieľ Ferrero aj Lavazza dostali podozrivé zásielky, vyhrážajú sa im otrávením výrobkov Na Slovensko sa dostane saharský prach, teploty budú atakovať tridsiatku a môžu padnúť rekordy Koaličná rada mala rokovať o sociálnom balíčku, stretnutie na poslednú chvíľu presunuli Hanby Bratislavy: Škaredé detaily, ktoré kazia dojem z našej najväčšej pýchy Video: Vlak s vodcom Kimom v Rusku za jazdy čistili a musel aj „cúvať“, lebo netrafili koberec Bankové trójske kone neustále útočia, kyberzločinci takto napadli státisíce ľudí