Video: Pellegrini ukázal bejzbalku pre Trumpa aj kroj pre prvú dámu Melaniu

Peter Pellegrini, dary pre Donalda Trumpa
Slovenský premiér Peter Pellegrini ukázal dary pre amerického prezidenta Donalda Trumpa a prvú dámu Melaniu. Reprofoto: www.facebook.com.

BRATISLAVA 4. mája (WebNoviny.sk) – Slovenský premiér Peter Pellegrini na sociálnej sieti Facebook zverejnil video, na ktorom priblížil, aké dary priniesli do Bieleho domu amerického prezidenta Donalda Trumpa a prvú dámu. „Som rád, že sa nám podarilo priniesť niečo veľmi osobné,“ hovorí na úvod Pellegrini.

Vo svojom rozprávaní zašiel trochu do histórie. „Mnohí možno neviete a znie to až neuveriteľne, ale počas štúdia Donalda Trumpa na newyorskej vojenskej akadémii bol jeho učiteľom a trénerom bejzbalu Slovák, major Teodor Dobiáš, ktorý sa narodil v Klátovej Novej Vsi.“ pokračoval slovenský premiér.

Vzápätí dodal, že práve preto sa prezidentovi Trumpovi rozhodli odovzdať na mieru vyrobenú bejzbalovú pálku, na ktorej je napísaný celý príbeh. „Bude mu navždy pripomínať, že človek, ktorý ho formoval počas jeho dospievania bol práve rodák zo Slovenska,“ zakončil premiér svoje rozprávanie o dare pre americkú hlavu štátu a doplnil že  prvej dáme priniesli nádhernú časť nášho kultúrneho dedičstva, kroj zo stredného Slovenska z obce Pohorelá.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Donald TrumpPeter Pellegrini