Video: Peter Sagan spôsobil v Paname ošiaľ, na Gran Fondo Oceáno a Oceáno prišli tisícky ľudí

Peter Sagan, Panama
Reprofoto: www.instagram.com.

Ak sa v cyklistickom svete vyskytujú krajiny, kde meno Peter Sagan nepoznajú, tak Panama medzi ne nepatrí. Víkendové podujatie pre amatérov aj bývalých profesionálov Gran Fondo Oceáno a Oceáno v tejto stredoamerickej krajine spôsobilo prítomnosťou Petra Sagana cyklistický ošiaľ.

Paname sa splnil sen

Na trať ohraničenú dvoma oceánmi naprieč Panamou sa vydali takmer štyri tisícky cyklistov vedených práve trojnásobným majstrom sveta a čerstvo sedemnásobným víťazom bodovacej súťaže na Tour de France. Poukazujú na to aj videá na oficiálnej internetovej stránke podujatia gfpanama.com, kde Sagana nasleduje more cyklistov v účastníckych sivo-modrých dresoch.

„Sme šťastní a spokojní, lebo toto vydanie našich pretekov sa nadmieru vydarilo. Naše očakávania boli splnené,“ uviedla členka organizátorského štábu Paola Carreterová na portáli critica.com.pa. „Paname sa splnil sen! Ďakujeme Petrovi, ale aj tým štyrom tisíckam ľudí, ktorí šliapali do pedálov spolu s ním na tejto historickej udalosti,“ píše sa na sociálnych sieťach venovaných pretekov Gran Fondo.

Sagan ochotne rozdával bidóny

Sagan sa, pochopiteľne, predstavil mimo súťaž a v drese svojho tímu Bora-Hansgrohe, ktorý bol jedným zo sponzorov pretekov. Na konci ochotne rozdával bidóny desiatkam fanúšikom z pódia.

„Je to jeden zo spôsobov, ako sa môžem s fanúšikmi po celom svete podeliť o radosť z nášho športu, zdieľať s nimi cyklistiku. Preto som prijal pozvanie na tieto preteky,“ vyjadril sa Peter Sagan. Na otázku fanúšikov, čo treba robiť, aby sa dostali do cyklistickej elity, podľa panamských médií odpovedal: „Kľúčom je správne sa sústrediť a tvrdo trénovať.“

Preteky Gran Fondo Oceáno a Oceáno na hlavnej trati 150 km vyhral Venezuelčan Jaime Rivas v čase 3:26:28 h. Na druhom a treťom mieste skončili Kolumbijčania Jorge Martínez a James de Jesús Jaramillo. V ženskej časti dominovala Katherine Serpová (3:41:03). Na pretekoch sa zúčastnili cyklisti z 32 krajín s najväčším zastúpením Panamčanov a Kolumbijčanov.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Peter Sagan