Simmonds

NEW YORK 30. apríla (WEBNOVINY) – V jedinom utorkovom zápase 1. kola play-off o Stanleyho pohár zvíťazili hokejisti Philadelphie v rámci Východnej konferencie nad tímom New York Rangers 5:2, vďaka čomu vyrovnali stav série na 3:3 a vynútili si rozhodujúce siedme stretnutie. O postupujúcom sa rozhodne v stredu v New Yorku. Hrdinom súboja bol Wayne Simmonds, ktorý zo šiestich striel trikrát skóroval a bol hlavným strojcom vedenia domácich 4:0 po druhej tretine. Útočníka Flyers vyhlásili za prvú hviezdu duelu.

Rangers hrali aktívne a mali prevahu, ale Flyers boli efektívni. V 8. min sa presadil prvýkrát vďaka dorážke Simmonds, ďalšie dva góly pridal Kanaďan v druhej tretine, v ktorej domáci odskočili už na rozdiel štyroch gólov. „Dokázali sme dohrávať akcie, čo bolo rozhodujúce,“ skonštatoval po stretnutí Simmonds.

Pre Rangers bol najväčšou prekážkou brankár Steve Mason, ktorý mal napokon 34 úspešných zákrokov. Hostia ho prekonali až v závere stretnutia, keď už bolo rozhodnuté. „Chytal skvele, bol naším lídrom,“ chválil gólmana kapitán Claude Giroux. „Dnešok však musíme hodiť za hlavu pozerať sa dopredu,“ naznačil Mason.

Rangers hrali v záverečnej časti už bez brankára Henrika Lundqvista, ktorý oddychoval pred stredajším rozhodujúcim duelom. Na utorok už v tíme zabudli a pozerajú sa na zápas číslo sedem. „Začali sme dobre, mali sme niekoľko šancí. Kým my sme ich nedokázali premeniť, súper sa presadil aj z tých najmenších. Tvrdo sme pykali za chyby. V druhej tretine sme mali slabšie chvíle. Musíme sa poučiť a v stredu podať oveľa lepší výkon,“ dodal tréner Alain Vigneault.

V stredu sa rozhodne aj o osude dvoch sérií Západnej konferencie. San Jose v zápase číslo sedem privíta Los Angeles a Colorado hostí Minnesotu.

Výsledok:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Philadelphia – New York Rangers 5:2 (1:0, 3:0, 1:2) – stav série 3:3

Góly: 8. Simmonds (Hartnell, Giroux), 22. Simmonds (B. Schenn), 35. Gustafsson (Coburn), 36. Simmonds (Voráček, Giroux), 56. Giroux – 54. Hagelin (Stralman, Richards), 60. Zucarrello (Pouliot, Miller)