Video: Pohodu prerušili pre veľkú búrku

Pohoda
Blesky nad letiskom, kde sa koná 16. ročník multižánrového festivalu Bažant Pohoda 2012. Trenčín, 6. júl 2012. Foto: SITA/Jozef Jakubčo

TRENČÍN 6. júla (WEBNOVINY) – Festival Pohoda, ktorý sa od štvrtka koná na trenčianskom letisku, v piatok večer prerušila búrka.

Počas vystúpenia amerického speváka Aloeho Blacka sa obloha zatiahla, zdvihol sa vietor a v diaľke bolo možné vidieť množstvo bleskov. Organizátori sa preto rozhodli z bezpečnostných dôvodov festival prerušiť.

Fanúšikovia pod hlavným Bažant stageom sa však dožadovali Blackovho najväčšieho hitu I Need a Dollar, ktorý na prekvapenie všetkých Američan zaspieval z backstageu cez megafón.

Títo i ostatní návštevníci sa následne presunuli do stanov či iných úkrytov.

Búrka nad trenčianskym letiskom trvala približne do 21:30, kedy organizátori odvolali núdzový stav.

Obrazom: Druhý deň festivalu Pohoda

Druhý deň festivalu Pohoda
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Krátkodobé prerušenie program ovplyvnilo, niektoré vystúpenia museli skrátiť či posunúť, no žiadny koncert napokon organizátori nemuseli zrušiť. Svoje vystúpenia absolvovali aj Submotion Orchestra a Owiny Sigoma Band.

Napríklad skupina Elbow po búrke začala až o 22:30 a musela skončiť o čosi skôr – už okolo 23:15, kedy sa s priaznivcami na Bažant stagei rozlúčila skladbou One Day Like This. Po nej sa k slovu dostal jeden z headlinerov dňa – britská formácia Kasabian.

S polhodinovým posunom začala na druhom Orange stagei aj Bat for Lashes, po ktorej nasledovala kapela White Lies.

Program na tomto pódiu ukončil okolo štvrtej hodiny ráno Francúz Yann Tiersen.

Ten mal na Pohode vystúpiť už o 21:00, no kvôli technickým problémom na letisku v Paríži sa mu nepodarilo načas odletieť a tak sa po neskoršom príchode dostal na Orange stage až ako posledný.

Pre problém s odletom v Paríži sa napokon na festival vôbec nepredstavila Naive New Beaters. Ide zatiaľ o jediný zrušený koncert v priebehu festivalu. Krátko pred jeho začiatkom organizátori museli zrušiť aj vystúpenie formácie S.C.U.M., ktorá sa pred Pohodou rozpadla. Na jej mieste v sobotu po 20:00 v Dome vystúpi česká skupina Floex.

Druhý deň festivalu Pohoda
Foto: SITA/Jozef Jakubčo

Popri už skôr spomenutých umelcoch si mohli návštevníci Pohody v piatok po búrke vychutnať aj vystúpenia takých interpretoch ako Eskmo, Orbital, Sebastian, Lutzenkirchen, Jamaican Legends, JuJu alebo Emika. Ešte pred búrkou sa k slovu dostali Two Door Cinema Club, Little Roy, Dry The River, Femi Kuti and Positive Force alebo Tata Bojs.

Šestnásty ročník festival, ktorý stále nie je vypredaný, má pred sebou svoj posledný deň. Na trenčianskom letisku sa predstaví napríklad I Blame Coco, Chew Lips, Guillemots, Anna Calvi, Emiliana Torrini, Warpaint, Orquesta Tipica Fernández Fierro, Totally Enormous Extinct Dinosaur, Gemma Hayes, Warpaint, The Kooks, Public Enemy, The Horrors, Portico Quartet, King Krule či Chase and Status.

Obrazom: Prvý deň na Pohode

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Emilíana Torrini