Farried, ibaka
Serge Ibaka z Oklahomy (vľavo) v súboji s Kennethom Fariedom z Denveru počas utorňajšieho zápasu NBA. Foto: SITA/AP

CLEVELAND 18. decembra (WEBNOVINY) – Basketbalisti Portlandu sa znova vezú na víťaznej vlne, v utorok vyhrali na palubovke Clevelandu (119:116) v zámorskej NBA svoj piaty zápas v sérii. Momentálne najlepší tím súťaže priviedol k víťazstvu 36 bodmi rozohrávač Damian Lillard.

Dvadsaťtriročný Kalifornčan mal streleckú bilanciu trojkových pokusov 8/12, z poľa celkovo 11/23 a k svojej paľbe pridal aj desať asistencií. Dva doskoky mu chýbali k triple-double. Presná ruka „druhoročiaka“ rozhodla o víťazstve Trail Blazers 0,4 sekundy pred záverečným klaksónom.

„Dopriali nám dosť času na poslednú strelu a my sme našli cestu, ako dopraviť loptu do koša. Pohybom som oklamal Alonza Geeho a vo chvíli, keď ustrnul, som bol pripravený,“ povedal o poslednej akcii zápasu Lillard. Hráč uplynulého týždňa LaMarcus Aldridge sa v drese najlepšieho tímu celej NBA blysol 26 bodmi a 15 doskokmi. Portland vyhral tretí zápas po sebe na ihrisku súpera, najbližšie sa predstaví v Minnesote.

Kobe Bryant po návrate zo zranenia zažil jeden zo svojich lepších večerov, na víťazstve Los Angeles Lakers 96:92 v Memphise sa podieľal 21 bodmi. „Keď mi vyjde zopár striel z výskoku, hneď viem, že som späť. Najmä keď ma bráni Tony Allen. Vtedy sa cítim naozaj dobre,“ pochvaľoval si skúsený rekonvalescent.

Ani 30 bodov a 17 doskokov DaMarcusa Cousinsa nestačilo Sacramentu na úspech, Kings prehrali s domácimi Charlotte Bobcats 87:95. Čerstvá posila Kalifornčanov Rudy Gay odohral iba 24 minút a strelil štyri body. „Cez polčasovú prestávku sa sťažoval na koleno. V tretej štvrtine to ešte skúsil, ale potom sme ho radšej stiahli,“ prezradil tréner hostí Michael Malone.