Marián Hossa
Marián Hossa Foto: SITA/AP
CHICAGO 2. októbra (WEBNOVINY) – Hokejisti Chicaga Blackhawks zvíťazili vo svojom úvodnom zápase NHL na domácom ľade nad Washingtonom 6:4.

V stretnutí bohatom na góly viedli hostia v úvode tretej tretiny 4:3, domáci sa potom presadili trikrát za sebou a otočili výsledok.

Marián Hossa v poslednej minúte uzavrel gólový účet stretnutia. Rozhodcovia mu technický gól pripísali po tom, čo sa rútil na prázdnu bránku a faulovali ho pred ňou dvaja zadáci Capitals.

Namiesto puku skončil za bránkovou čiarou Hossa, rozhodcovia okamžite signalizovali technický gól a prvý presný zásah pre slovenského útočníka.

Ten na ľade strávil vyše 17 minút, raz asistoval, pripísal si dva plusové body a päť striel.

„Od zisku Stanleyho pohára sa konalo veľa vecí. Zúčastnili sme sa na mnohých slávnostných akciách, dostali sme prstene, vyvesili sme majstrovskú vlajku a teraz je po všetkom. Bolo to skvelé, ale už sa musíme sústrediť len na hokej, čo je tiež super vec,“ povedal Marián Hossa.

Bodoval aj druhý Slovák Michal Handzuš, ktorý prihral Saadovi v 48. min na gól na 4:4. Na ľade odkorčuľoval 10:28 min, mal 67-percentnú úspešnosť na vhadzovaniach a dva plusové body.

V premiére v drese Washingtonu dosiahol hetrik Michail Grabovskij, jeden gól Capitals strelil Alexander Ovečkin.