Marc Staal (18), Dan Boyle (22) a Tanner Glass (15) oslavujú Boylov víťazný gól proti Washingtonu, ktorý posunul New York Rangers v konferenčnom semifinále do rozhodujúceho siedmeho zápasu. Foto: SITA/AP

NEW YORK 11. mája (WEBNOVINY) – Hokejisti New Yorku Rangers si vynútili v semifinále Východnej konferencie NHL rozhodujúci siedmy zápas. V nedeľňajšom stretnutí zdolali Washington 4:3 a vyrovnali stav série na 3:3.

Rangers vyšla najmä prvá tretina. Už po 40 sekundách trafil Chris Kreider a ten istý hráč skóroval aj 0,3 sekundy pred jej koncom. Washington nevyužil ani druhý mečbal, prehral piaty aj šiesty zápas série. „V podstate od stavu 1:3 je každý zápas pre nás číslo sedem,“ povedal obranca New Yorku Dan Boyle, ktorého gól zo 45. minúty sa ukázal ako víťazný. Capitals potom už len stačili znížiť z 1:4 na 3:4.

Kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin, ktorý v posledných štyroch dueloch ani raz neskóroval, nepripúšťa fakt, že by jeho tím takto dobre rozohranú sériu stratil. „Postúpime a budeme hrať s Tampou alebo Montrealom,“ povedal ruský kanonier, ktorý vo svojej kariére nikdy nehral finále konferencie v bojoch o Stanleyho pohár. Rangers podržal brankár Henrik Lundqvist so 42 úspešnými zákrokmi. Naproti tomu Braden Holtby chytil len 24 striel.

Druhým finalistom v Západnej konferencii sa stal Anaheim, ktorý po predĺžení zdolal Calgary 3:2, celú sériu vyhral hladko 4:1 a bude bojovať s Chicagom. O triumfe Ducks rozhodol v tretej minúte predĺženia Corey Perry. Bol to pre neho už siedmy presný zásah v play-off, s 15 bodmi je dokonca najproduktívnejším hráčom. Perry pritom zápas takmer nedohral po nečistom zákroku na koleno od Matta Stajana v druhej tretine. Ledva dokorčuľoval na striedačku, o pár minút sa však za ovácií domáceho publika vrátil na ľad.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 2. kola play-off NHL:

*

hrá sa na štyri víťazstvá

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Washington – New York Rangers 3:4 (0:2, 1:0, 2:2) – stav série 3:3

Góly: 21. Chimera (Kuznecov, J. Ward), 48. Kuznecov (Alzner, J. Ward), 51. J. Ward (Chimera, Carlson) – 1. Kreider (Fast, Klein), 20. Kreider (Brassard, Stepan), 41. Rick Nash (St. Louis, Brassard), 45. D. Boyle (Sheppard, J. Miller)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Anaheim – Calgary 2:2 po III. tretine (0:1, 1:1, 1:0) – zápas sa predlžuje, doterajší stav série: 3:1

Góly: 25. Kesler (Silfverberg, Fowler), 41. Beleskey (Beauchemin, Silfverberg) – 11. Hudler (Wideman, Russell), 26. Gaudreau (Hudler, Wideman)