Modric
Chorvátsky futbalista Luka Modrič v službách Realu Madrid (vpredu) padá na trávnik po súboji s Víctorom Pérezom z Valladolidu. Foto: SITA/AP
Karim Benzema

MADRID 9. decembra (WEBNOVINY) – Úradujúci španielsky futbalový majster Real Madrid zvíťazil v sobotňajšom stretnutí 15. kola Primera División na pôde Valladolidu 3:2, na víťazstvo sa však musel poriadne nadrieť.

Domáci hráči predviedli predovšetkým v prvom polčase heroický výkon a vďaka presným zásahom Angolčana Manucha, ktorý v minulosti pôsobil aj v Manchestri United, dvakrát vyhrávali.

Na oba góly domácich dokázali zverenci trénera Josého Mourinha zareagovať vyrovnávajúcim gólom.

Dvojgólového strelca mali v stretnutí aj Madridčania. Mesut Özil najskôr prekonal venezuelského brankára domácich Daniela Hernándeza v 45. min, po zmene strán v 72. min zabezpečil hosťom tri body ukážkovým „angličákom“ z priameho kopu.

Absolútnou hviezdou stretnutia však bol francúzsky kanonier hostí Karim Benzema – prvý gól strelil sám, na druhý prihral a pred tretím vybojoval rozhodujúcu štandardnú situáciu.

„To je Mesut, akého poznáme a akého chceme stále vidieť,“ povedal po stretnutí na tlačovej konferencii asistent trénera Realu Madrid Aitor Karanka. „Musíme sa zlepšiť v obrane. Robili sme chyby hlavne v prvom polčase,“ vyhlásil obranca Sergio Ramos, ktorému rozhodcovia neuznali za stavu 2:2 regulárny gól. Opakované televízne zábery totiž odhalili chybu rozhodcov.