Ronaldo
Cristiano Ronaldo vybojoval pre Real víťazstvo. Foto: SITA, AP

MADRID 25. septembra (WEBNOVINY) – Futbalisti Realu Madrid s veľkou námahou a vďaka úspešnému pokutovému kopu Cristiana Ronalda v šiestej minúte nadstaveného času druhého polčasu vyhrali v stretnutí 6. kola španielskej La Ligy na ihrisku Elche 2:1.

Po zápase sa hostitelia hnevali na hlavného rozhodcu Césara Muniza Fernandeza, ktorý v prvom polčase odmietol dať druhú žltú kartu Sergiovi Ramosovi po faule na Cora a v závere súboja po strete Pepeho s Carlosom Sánchezom ukázal na biely bod.

Cristiano Ronaldo sa nemýlil a vybojoval pre tím tri body. Real viedol vďaka gólu portugalskej hviezdy z priameho kopu z 51. min. V 91. min však hlavičkou vyrovnal Richmond Boakye a dráma bola na svete.

„Nie som šťastný, takto nemôžeme hrať. Hru sme nemali vôbec pod kontrolou. Výsledok nie je všetko, musíme hrať lepšie,“ hneval sa po zápase tréner Realu Carlo Ancelotti.

Výsledky stretnutí 6. kola Primera División:

Granada – Valencia 0:1 (0:0)

Gól: 90. Jonas

FC Sevilla – Vallecano 4:1 (1:0)

Góly: 17. a 53. Rakitič (prvý z 11 m), 80. a 88. Bacca – 55. A. González, ČK: 66. Á. Gálvez po 2. ŽK, 82. Viera (obaja Vallecano)

Elche – Real Madrid 1:2 (0:0)

Góly: 90.+ Boakye – 51. a 90.+ Cristiano Ronaldo (druhý z pok. kopu)

1. FC Barcelona 6 6 0 0 22:5 18

2. Atlético Madrid 6 6 0 0 18:5 18

3. Real Madrid 6 5 1 0 14:6 16

4. Villarreal 5 3 2 0 10:5 11

5. Espanyol 5 3 2 0 9:5 11

6. Athletic Bilbao 5 3 0 2 10:9 9