Karim Benzema
Hráč FC Barcelona Jérémy Mathieu v súboji s útočníkom Realu Madrid počas zápasu 28. kola Primera División. Barcelona, 22. marec 2015. Foto: SITA/AP

MADRID 22. marca (WEBNOVINY) – Futbalisti FC Barcelona zvíťazili v prvom tohtoročnom prestížnom dueli El Clásico nad hráčmi Realu Madrid 2:1 a po 28. kole najvyššej španielskej súťaže Primera División 2014/2015 vedú pred týmto svojím hlavným rivalom už o štyri body. Do konca zostáva ešte desať kôl.

O triumfe „blaugranas“ rozhodol Suárez

Na Camp Nou v katalánskej metropole v 19. minúte v prospech domácich hlavičkou po priamom kope Lionela Messiho otvoril skóre Jérémy Mathieu, ku ktorému neskoro priskočil Sergio Ramos.

V 31. minúte zblízka pohotovo vyrovnal Cristiano Ronaldo, exkluzívne pätičkou mu pristrčil loptu do tutovej pozície Karim Benzema po šikovnom vysunutí od Luku Modriča. Po zmene strán vrátil Barcelone vedenie Luis Suárez. Technicky bezchybne prekonal Pepeho aj brankára Ikera Casillasa, keď mu precízny dlhý pas poslal Dani Alves.

Barcelona sa v „La Lige“ revanšovala Realu za prehru 1:3, ktorú v metropole inkasovala 25. októbra v 9. kole. V historickej bilancii Madridčania vedú 92:89 na triumfy, remíz bolo 48. Skóre je 388:371.

„Žltá ponorka“ podľahla Seville

Futbalisti FC Sevilla tretí raz za necelé dva týždne zvíťazili nad hráčmi FC Villarreal. Po triumfoch vonku 3:1 a doma 2:1 v osemfinále Európskej ligy tentoraz v 28. kole domácej súťaže uspeli na trávniku rivala 2:0 gólmi obrancu Cokeho a krídelníka Vitola, už do konca marca možného debutanta v španielskej reprezentácii.

Sevilla na piatej priečke v tabuľke zaostáva za štvrtým obhajcom titulu Atléticom Madrid o 4 body. Šiestemu Villarrealu unikla na rozdiel 6 bodov.

San Sebastián – Córdoba 3:1 (1:1)

Góly: 33. Agirretxe, 75. Chory Castro, 90.+ Finnbogason – 12. Andone, ČK: 6. Pantič, 81. Ínigo López, 90.+ Pinillos (všetci Córdoba)

1. FC Barcelona 28 22 2 4 80:17 68

2. Real Madrid 28 21 1 6 78:26 64

3. Valencia 28 18 6 4 52:22 60

4. Atlético Madrid 28 18 5 5 53:23 59

5. FC Sevilla 28 17 4 7 51:33 55

6. Villarreal 28 14 7 7 43:26 49

7. Málaga 28 13 5 10 31:31 44

8. Bilbao 28 11 6 11 27:33 39