Messi_Ronaldo
Zľava: Cristino Ronaldo a Lionel Messi. Foto: SITA/AP

MADRID 27. januára (WEBNOVINY) – V nedeľňajších zápasoch Primera División predviedli najväčšie hviezdy súťaže veľkú gólovú šou.

Cristiano Ronaldo z Realu Madrid zostrelil hetrikom Getafe. Portugalčan ho dosiahol v priebehu necelých desatich minút, keď postupne brankára Moyu prekonal v 62., 65. a 71. minúte. Ešte predtým si dal na štadióne Santiaga Bernabeua vlastný gól Varela. „Biely balet“ tak v stretnutí 21. kola najvyššej španielskej futbalovej súťaže zvíťazil 4:0. Ronaldo má na svojom konte v tejto sezóne už 21 gólov a v tabuľke kanonierov La Ligy mu patrí 2. miesto za Lionelom Messim.

Famózny Argentínčan opäť potvrdil, prečo je na prvom mieste pred Ronaldom. Štvornásobný držiteľ Zlatej lopty dal v nedeľu ešte o jeden gól viac a spolu ich už strelil v tomto ročníku Primera División 33. Messi týmito presnými zásahmi prekonal ďalší rekord. Stal sa prvým hráčom, ktorý sa do gólových štatistík zapísal v jedenástich po sebe nasledujúcich zápasoch Primera División. Barcelona najmä jeho zásluhou porazila Osasunu 5:1 a na čele tabuľky má pohodlný jedenásťbodový náskok pred Atléticom Madrid.

Výsledky nedeľňajších stretnutí 21. kola Primera División:

FC Barcelona – Osasuna Pamplona 5:1 (3:1)

Góly: 11., 28., 56. a 58. Messi (druhý z pok. kopu), 40. Pedro Rodríguez – 24. Loé, ČK: 27. Arribas (Osasuna)

Real Madrid – Getafe 4:0 (0:0)

Góly: 62., 65. a 71. (tretí z pok. kopu) Cristiano Ronaldo, 53. J. Valera (vl.)

acosart

Rayo Vallecano – Betis Sevilla 3:0 (1:0)

Góly: 3. Piti (z pok. kopu), 64. Delibašič, 83. José Carlos Fernández Vázquez

Athletic Bilbao – Atlético Madrid 3:0 (0:0)

Góly: 50. M. San José, 77. Susaeta, 84. Ó. De Marcos

Real Mallorca – FC Málaga 2:3 (1:2)

Góly: 27. Casadesús, 71. G. Dos Santos – 10. Saviola, 16. Isco, 62. Monreal, ČK: 72. Demichelis (Málaga)

1. FC Barcelona 21 19 1 1 71:24 58

2. Atlético Madrid 21 15 2 4 42:21 47

3. Real Madrid 21 13 4 4 54:20 43

4. Málaga 21 10 5 6 33:19 35

5. Betis Sevilla 21 11 2 8 31:33 35

6. Rayo Vallecano 21 11 1 9 30:36 34

7. Valencia 21 10 3 8 30:34 33

8. Levante 21 10 3 8 26:30 33