Peter Sagan, Mark Cavendish
V záverečnom špurte prvej etapy bol najrýchlejší Mark Cavendish, slovenský cyklista Peter Sagan finišoval na štvrtom mieste. Foto: facebook.com/AmgenTourofCalifornia

SACRAMENTO 12. mája (WEBNOVINY) – Slovenský cyklista Peter Sagan začal preteky Okolo Kalifornie 4. miestom v hromadnom šprinte v Sacramente.

Z triumfu v prvej etape, ktorá v okolí Sacramenta merala takmer 200 km, sa tešil Brit Mark Cavendish z tímu Omega Pharma-Quick Step. Druhý slovenský zástupca na podujatí Martin Velits prišiel v nedeľu do cieľa na 102. pozícii.

Úvodná etapa Okolo Kalifornie bola veľmi rýchla a Cavendish v nej triumfoval v tesnej koncovke pred víťazom pretekov Gent – Wevelgem Johnom Degenkolbom z Nemecka. O víťazovi rozhodla až cieľová kamera. V súboji o 3. priečku sa dostal pred Petra Sagana Holanďan Moreno Hofland. Cavendish je pred pondelkovou časovkou na 20 km vo Folsome prvým lídrom podujatia.

„Keď som vyhral na Miláno – San Remo o 10 cm, vedel som, že som prvý. Keď som prehral na Giro d´Italia šprint o 3 cm, vedel som o tom. Dnes som však prvýkrát v mojej kariére netušil, kto je víťaz. Aj ja som musel čakať, kým to oznámia,“ priznal pre AP Mark Cavendish po triumfe v najdlhšej etape tohtoročnej edície a pokračoval: „Bol to náročný šprint a veľmi rýchly. John bol skutočne dobrý. Moji tímoví kolegovia odviedli skvelú prácu a ja som z nej vyťažil, čo sa dalo. Bola to dobrá šou. Som hrdý na to, čo sme všetci dnes dosiahli,“ povedal Cavendish.

Výsledky – cyklistické preteky Okolo Kalifornie:

1. etapa (Sacramento – Sacramento, 198 km): 1. Mark Cavendish (V. Brit.) Omega Pharma-QuickStep 4:44:17 h, 2. John Degenkolb (Nem.) Giant-Shimano, 3. Moreno Hofland (Hol.) Belkin, 4. Peter Sagan (SR) Cannondale, 5. Danny Van Poppel (Hol.) Trek Factory, 6. Guillaume Boivin (Kan.) Cannondale, … 102. Martin Velits (SR) Omega Pharma-QuickStep +38 s