Video: Saganov tím začal Tirreno-Adriatico nepríjemne, cyklisti „zrámovali“ nepozorného chodca

Bora-Hansgrohre
Cyklisti tímu Bora-Hansgrohre. Foto: ilustračné, www.facebook.com

LIDO DI CAMAIORE 13. marca (WebNoviny.sk) – Výkon tímu Bora-Hansgrohre v úvodnej tímovej časovke na cyklistických pretekoch Tirreno-Adriatico v okolí mesta Lido di Camaiore negatívne poznačil nečakaný incident.

Nepozorný chodec prechádzal cez cestu práve v čase, keď tadiaľ upaľoval sedemčlenný „vláčik“ tímu Bora-Hansgrohe aj so Slovákom Petrom Saganom.

Majka a Gatto so zraneniami

Na stret s chodcom na mokrej vozovke v daždi doplatilo poľsko-talianske duo Rafal Majka, Oscar Gatto, ktorí chodca doslova „zrámovali“ a sami utrpeli zranenia. Saganovi sa podľa všetkého nič nestalo a neskôr práve on preťal cieľovú pásku ako prvý člen svojho tímu.

V čase, keď sa udiala nehoda, bol na čele tímového vláčika Bora-Hansgrohe Talian Daniel Oss. Jemu sa podarilo vyhnúť nehode, ale nie všetkých členov družstva stihol včas naviesť na správnu stranu. „Zbadal som chodca a snažil som sa predvídať, čo sa stane. Vyhol som sa mu, ale je mi ľúto spolujazdcov a tiež toho muža. Je to zlé,“ povedal Daniel Oss podľa webu CyclingNews. „Našou úlohou je iba jazdiť a maximálne sa na to koncentrovať. Potom nastane taká situácia… radi by sme boli, keby to bolo celé bezpečné, ale také veci sa stávajú,“ zdupľoval Oss.

Najrýchlejšie zoskupenie Mitchelton-Scott

Mali sme dnes veľkú smolu. Iba 3,5 km po začiatku etapy mali naši jazdci kolíziu s divákom. Od tohto momentu neboli chlapci v najlepšej nálade, ale nevzdávali sa. Dobrou správou je, že Rafal Majka môže pokračovať v pretekoch. Po páde to s ním nevyzeralo dobre, ale bude v poriadku. Naše šance na úspech v celkovom poradí sú už asi iba mizivé, našim cieľom tak bude uspieť v koncovkách jednotlivých etáp. Celkovo to bol pre nás zlý deň,“ uviedol športový riaditeľ Bora-Hansgrohe Enrico Poitschke pre tímový web.

Bora-Hansgrohe doplatila na stratu dvoch pretekárov a vyvedenie z pretekového rytmu. Tímovú časovku napokon jazdci tohto nemeckého tímu dokončili až na 19. mieste v konkurencii 23-členného štartovného poľa. Bora-Hansgrohe dosiahla výsledný čas 24:22 min, o 1:57 h horší ako víťazné austrálske zoskupenie Mitchelton-Scott. Druhá priečka patrila v cieli s odstupom 7 sekúnd holandskému tímu Jumbo-Visma. Tretí bol nemecký Sunweb, ktorý zaostal o 22 sekúnd. Austrálčan Michael Hepburn ako prvý prešiel cez cieľovú čiaru, čo znamená, že bude prvým nositeľom modrého dresu lídra pretekov.

Peter Sagan je tradičným účastníkom podujatia Tirreno-Adriatico, známeho aj ako Preteky dvoch morí. Slovenský rýchlik na dvoch kolesách v minulosti vyhral sedem etáp na týchto pretekoch, ktoré sú pre neho tradičným rozbehom pred dôležitými jarnými klasikami v Európe

Tirreno-Adriatico 2019

1. etapa – tímová časovka (Lido di Camaiore – Lido di Camaiore, 21,5 km): 1. Mitchelton-Scott (Damien Howson, Luke Durbridge, Adam Yates, Michael Hepburn, Alex Edmondson, Christopher Juul-Jensen, Brent Bookwalter) 22:25 min, 2. Jumbo-Visma (Primož Roglič, Tony Martin, Koen Bouwman, Paul Martens, Laurens de Plus, Jos van Emden a Robert Gesink) +7 s, 3. Team Sunweb (Tom Dumoulin, Sam Oomen, Chad Haga, Robert Power, Sören Kragh Andersen, Nicolas Roche, Nikias Arndt) +22, 4. Deceuninck-Quick Step (Elia Viviani, Michael Mörkov, Julian Alaphilippe, Maximiliano Richeze, Kasper Asgreen, Zdeněk Štybar, Yves Lampaert) +37, 5. Team Sky +47, 6. Lotto Soudal +54,… 19. Bora-Hansgrohe (Davide Formolo, Peter Sagan, Oscar Gatto, Maciej Bodnar, Rafal Majka, Marcus Burghardt, Daniel Oss) +1:57 min.

Poradie po 1. etape: 1. Michael Hepburn (Aus.) 22:25 min, 2. Brent Bookwalter (USA), 3. Luke Durbridge (Aus.) všetci Mitchelton-Scott – rovnaký čas ako líder,… 6. Jos van Emden (Hol.) Jumbo-Visma + 7 s. … 104. Peter Sagan (SR) Bora-Hansgrohe +1:57 min

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom