Andrej Sekera
2
Slovenský hokejista Andrej Sekera (vpravo) sa postaral o jediný gól Caroliny. Foto: SITA/AP
28. 12. 2014 9:18 Hokej od SITASITA Diskusia

NEW YORK 28. decembra (WEBNOVINY) – Z ôsmich slovenských hokejistov, ktorí sa po vianočnej prestávke predstavili v sobotňajšom bohatom trinásťzápasovom programe zámorskej NHL, sa gólovo presadil iba Andrej Sekera z Caroliny. Zdeno Chára z Bostonu, Marián Hossa z Chicaga a Marián Gáborík z Los Angeles asistovali.

Sekera sa postaral o jediný gól Caroliny, ktorá na ľade Tampy Bay prehrala 1:2. V 55. min dal svojmu mužstvu nádej na vyrovnanie, ale hostia už nedokázali prekonať Bena Bishopa. Sekera strelil druhý gól v sezóne, na ľade strávil vyše 24 minút.

Hartnell oslávil návrat dvoma gólmi

Chicago prerušilo trojzápasovú sériu výhier Colorada a na ľade Avalanche vyhralo 5:2, keď Patrick Kane dosiahol tri kanadské body (2+1). Marián Hossa štyrikrát počas necelých osemnástich minút na ľade ohrozil bránku domácich.

Marián Gáborík vyšiel strelecky naprázdno po piatich zápasoch, jednou asistenciou však prispel k výhre Los Angeles 3:1 v kalifornskom derby nad San Jose. Gáborík v posledných šiestich stretnutiach dosiahol desať bodov (7+3). Sharks prišli o sériu šiestich zápasov s minimálne bodom.

Scott Hartnell oslávil návrat do zostavy Columbusu po piatich dueloch dvoma gólmi, ktorými Blue Jackets nasmeroval k výhre 6:2 nad Bostonom. Zdeno Chára sa podieľal na jednom presnom zásahu Bostonu, na ľade strávil necelých 21 minút.

„Sme sklamaní. Je veľmi ťažké hľadať slová po tomto zápase. Hovorili sme o tom, že chceme vyhrávať a šplhať sa nahor v tabuľke. Toto však nebol zápas, ako sme si predstavovali,“ uviedol Zdeno Chára. O výhre Detroitu v Ottawe rozhodol v 48. sekunde predĺženia Gustav Nyquist. Tomáš Tatar s Tomášom Jurčom nebodovali.

Halák chýbal v bránke Islanders

V bránke New Yorku Islanders chýbal pre zranenie Jaroslav Halák, z farmy povolaný Kevin Poulin mužstvo nedoviedol k výhre v Buffale. Islanders viedli po dvoch tretinách už 3:0, ale domáci Sabres sa napokon radovali po výhre 4:3 po predĺžení. Andrej Meszároš odohral za Buffalo vyše 24 minút, Ľubomír Višňovský na opačnej strane necelých dvadsať.

„Hráčom sme pred treťou tretinou v šatni hovorili, že nikdy neviete, čo sa môže stať. Mali len strieľať na bránku. Napokon to bola z našej strany skvelá dvadsaťminútovka,“ uviedol tréner Ted Nolan. Sabres len druhýkrát vo svojej histórii zmazali manko 0:3 v tretej tretine, prvýkrát sa im to podarilo 2. apríla 2003 proti Atlante.

New Jersey Devils s novým realizačným tímom prehrali na ľade New York Rangers 1:3. O domácom víťazstve rozhodol tretím hetrikom kariéry v NHL Derek Stepan – prvý gól dal v oslabení, druhý v presilovke a tretí do prázdnej bránky. V drese Rangers si v jednom zápase naposledy pripísal podobnú bilanciu ešte 3. decembra 2006 Brendan Shanahan.

„Postupne hrám lepšie a lepšie. Pomáha mi však, že sa darí aj tímu, potom to má jednotlivec jednoduchšie. Je dobré, že sme opäť vyhrali, čaká na nás mnoho náročných duelov a potrebujeme si udržať sebavedomie,“ vyhlásil Stepan.

New York Rangers

Capitals sa začalo v poslednom čase dariť

Rangers vyhrali ôsmykrát po sebe, čo sa im naposledy podarilo pred štyridsiatimi rokmi. Brankár Henrik Lundqvist sa stal deviatym brankárom v histórii ligy, ktorý v jednom tíme odchytal 600 zápasov. Brankár Washingtonu Braden Holtby dosiahol pri výhre 3:0 v Pittsburghu tretie čisté konto v sezóne a štrnáste v kariére.

Capitals sa začalo v poslednom čase dariť, z desiatich zápasov bodovali v deviatich a sedemkrát vyhrali. „Najmä v druhej tretine sme mali veľké množstvo šancí a mohli sme rozhodnúť. Rozhodujúce bolo, že sme nedali gól a súper v úvode tretej tretiny pridal druhý. Dostal sa do výhody a my sme ho už nedokázali obrať o body,“ uviedol kapitán Penguins Sidney Crosby.

Dallas vyhral na klziskách súperov štvrtý zápas v sérii, tentoraz uspel v St. Louis. „Bluesmani“ doma nebodovali prvýkrát od 8. novembra. Shane Doan z Arizony rozhodol kurióznym gólom o výhre Arizony 2:1 po samostatných nájazdoch nad Anaheimom. Brankára Frederika Andersena pri jeho samostatnom nájazde rozhodila jeho zlomená hokejka pri pokuse o strelu. „Zneškodnil som jeho čepeľ, nie puk,“ priznal Dán Andersen.

Výsledky sobotňajších stretnutí zámorskej hokejovej NHL:
Buffalo – New York Islanders 4:3 po sam. nájazdoch (0:1, 0:2, 3:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 47. Deslauriers (Stafford, Gorges), 51. Girgensons (Deslauriers, Gorges), 52. C. Stewart (Stafford, Kaleta), rozhodujúci sam. nájazd Ennis – 5. Leddy (Okposo, Bailey), 32. Tavares, 36. Tavares (Bailey, Okposo)

Andrej Meszároš (Buffalo) odohral 24:07 min, 0+0, 1 strela, Ľubomír Višňovský (New York Islanders) odohral 19:52 min, 0+0, 1 strela

Columbus – Boston 6:2 (1:1, 4:1, 1:0)

Góly: 9. Hartnell (Connauton), 21. Hartnell (Wisniewski, Connauton), 27. Connauton (Calvert, Dubinsky), 30. Foligno (J. Johnson, Johansen), 40. Calvert, 48. Morin (J. Johnson, Dubinsky) – 9. P. Bergeron (R. Smith, CHÁRA), 37. Cunningham (G. Campbell, Paille)

Zdeno Chára (Boston) odohral 20:46 min, 0+1, 1 strela, -1, 2 tr. minúty

Minnesota – Winnipeg 3:4 po predĺžení (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Góly: 17. Mikael Granlund (Pominville), 51. Pominville (Bickel, Mikael Granlund), 53. Vanek (Spurgeon, Scandella) – 28. B. Little (Ladd, Clitsome), 42. Lowry (E. Kane, Halischuk), 53. Wheeler (E. Kane, Byfuglien), 63. Ladd (B. Little)

New York Rangers – New Jersey 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Góly: 19. Stepan, 28. Stepan (St. Louis, D. Boyle), 60. Stepan (Hagelin, St. Louis) – 31. Bernier (Gelinas, T. Ruutu)

Ottawa – Detroit 2:3 po predĺžení (1:1, 1:0, 0:1 – 0:1)

Góly: 14. Hoffman (Borowiecki, Ryan), 34. C. MacArthur – 20. Abdelkader (Zetterberg, N. Kronwall), 44. Zetterberg (N. Kronwall, Daciuk), 65. Nyquist

Tomáš Tatar odohral 14:46 min, 0+0, 2 strely, 4 tr. minúty, Tomáš Jurčo (obaja Detroit) odohral 12:02 min, 0+0, 2 strely.

Tampa Bay – Carolina 2:1 (1:0, 0:0, 1:1)

Góly: 9. Kučerov (Palát), 45. Killorn (Callahan, V. Filppula) – 55. SEKERA (E. Staal, Gerbe)

Andrej Sekera (Carolina) odohral 24:04 min, 1+0, 1 strela, +1

Pittsburgh – Washington 0:3 (0:1, 0:0, 0:2)

Góly: 18. Fehr (Beagle, Laich), 46. Johansson (J. Kuznecov, Orpik), 51. Fehr (J. Ward, Carlson)

Arizona – Anaheim 2:1 po sam. nájazdoch (1:1, 0:0, 0:0 – 0:0, 1:0)

Góly: 11. Z. Michálek (M. Erat, Gagner), rozhodujúci sam. nájazd Doan – 10. R. Bourque (Getzlaf, Smith-Pelly)

Nashville – Philadelphia 4:1 (1:0, 2:1, 1:0)

Góly: 10. F. Forsberg (Josi, S. Weber), 34. Fisher (F. Forsberg, Ribeiro), 35. C. Wilson (S. Jones, Josi), 57. C. Wilson (M. Fisher) – 27. Giroux (Coburn, N. Schultz)

St. Louis – Dallas 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)

Góly: 3. Pietrangelo (P. Stastny, Jaškin), 17. Tarasenko (Steen, Shattenkirk), 46. Backes (Bouwmeester, Oshie) – 3. Moen (Horcoff, Jamie Benn), 15. Garbutt, 28. Daley (Seguin, Lehtonen), 40. Demers (E. Cole, Sceviour)

Colorado – Chicago 2:5 (2:2, 0:1, 0:2)

Góly: 7. MacKinnon (Talbot), 9. E. Johnson (R. O´Reilly, Briere) – 8. Saad (Toews), 17. P. Kane (Keith, Versteeg), 34. Seabrook (Rundblad, MARIÁN HOSSA), 49. Sharp (Toews, P. Kane), 60. P. Kane (B. Smith)

Marián Hossa (Chicago) odohral 17:52 min, 0+1, 4 strely, +1

Calgary – Edmonton 4:1 (3:0, 0:0, 1:1)

Góly: 8. Colborne (Byron, Glencross), 9. Gaudreau, 9. Gaudreau (Hudler, Brodie), 51. Glencross (Stajan, Giordano) – 45. Nugent-Hopkins (J. Schultz, Ference)

Los Angeles – San Jose 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Góly: 15. Toffoli (McBain, T. Lewis), 31. Kopitar (GÁBORÍK, J. Carter), 44. Muzzin (Doughty, Kopitar) – 3. Pavelski (J. Thornton)

Marián Gáborík (Los Angeles) odohral 16:34 min, 0+1, 3 strely

Halák je na listine zranených, Islanders povolali náhradu Scott udrel päsťou do súpera, dostal dištanc na štyri zápasy

Prekvapením pre Danka je Šeliga, „ktorý sa tváril ako aktivista“, nie Kiskova strana Aktualizované: Bývalý zamestnanec vo firme v Dubnici nad Váhom zastrelil nadriadeného Stále mi znie v ušiach ohromujúci aplauz fanúšikov, Chára je vďačný a hrdý na Boston Video: Andrej Kiska predstavil svoju stranu Za ľudí, jej priority a tváre (aktualizované) Kiskova strana Za ľudí má podľa politológa potenciál zasiahnuť do pomerov na politickej scéne Prečo (ne)cestovať do Iránu? Cestovateľské tipy