Juraj Kucka
Juraj Kucka Foto: SITA/AP

RÍM 3. novembra (WEBNOVINY) – Slovenský futbalový reprezentant Juraj Kucka skóroval za FC Janov v nedeľnom stretnutí najvyššej talianskej súťaže Serie A na pôde Lazia Rím, ktoré hostia vyhrali 2:0.

Defenzívny stredopoliar otvoril skóre po hodine hry a v 69. min striedal. Gólovú poistku pridal v 71. min z pokutového kopu útočník Alberto Gilardino.

Andrea Ranocchia sa stal prvým talianskym strelcom gólu Interu Miláno v tejto sezóne futbalovej Serie A. Milánsky klub v nedeľňajšom dueli zvíťazil nad Udinese na jeho trávniku 3:0. Skóre otvoril Rodrigo Palacio, vedenie Interu zdvojnásobil volejom Ranocchia a gólový účet stretnutia uzavrel v nadstavenom čase druhého polčasu Ricardo Álvarez.

„Nerazzurri“ v aktuálnej sezóne doposiaľ nastrieľali 27 ligových gólov: 23 z nich dali juhoamerickí hráči, japonský záložník Juto Nagatomo pridal dva a Alžírčan Saphir Taider jeden presný zásah.

V nedeľu sa skončila séria AS Rím. „Vlci“ po prvý raz nezvíťazili, ich dovtedajšiu rekordnú šnúru desiatich plných bodových ziskov od úvodu sezóny preťal v nedeľu prekvapujúco FC Turín. Rimania pritom viedli na trávniku len priemerného súpera od 28. minúty zásluhou Kevina Strootmana, ale krídelník Alessio Cerci po zmene strán vyrovnal. Skóre duelu sa už odvtedy nezmenilo.

Doterajší držiteľ víťazného maxima Serie A Juventus Turín bodoval naplno v prvých ôsmich zápasoch v súťažnom ročníku 2005/2006, keď jeho hráči získali majstrovský titul, ktorý neskôr „starej dáme“ odobrali po vypuknutí škandálu Calciopoli s ovplyvňovaním výsledkov.

V sobotu strelil víťazný gól aj ďalší Slovák pôsobiaci v Serie A, Marek Hamšík rozhodol o víťazstve SSC Neapol nad Cataniou.

Výsledky nedeľnajších stretnutí 11. kola Serie A:

Livorno – Atalanta 1:0 (1:0)

Gól: 11. Paulo Sérgio Betanin „Paulinho“, ČK: 35. Carmona (Atalanta)

Lazio Rím – FC Janov 0:2 (0:0)

Góly: 60. KUCKA, 71. Gilardino (z pok.kopu)

Juraj Kucka (Janov) hral do 69. min a skóroval.

Sampdoria – Sassuolo 3:4 (1:0)

Góly: 19. Pozzi, 64. Eder, De Silvestri – 49., 52. (z pok. kopu) a 88. (z pok. kopu) Berardi, 63. Floro, ČK: 51. A. Costa (Sampdoria)

Udinese – Inter Miláno 0:3 (0:2)

Góly: 25. Palacio, 30. Ranocchia, 90.+ R. Álvarez

Chievo Verona – Cagliari 2:1 (1:0)

Góly: 8. Toni, 58. Jankovič – 90.+ Conti

FC Turín – AS Rím 1:1 (0:1)

Góly: 63. Cerci – 28. Strootman

1. AS Rím 11 10 1 0 25:2 31

2. Neapol 11 9 1 1 24:8 28